Odzyskanie danych


(karolekorona) #1

Witam mam wielki problem, a to szczegoly:

Byl problem z systemem windows xp wiec postawilem nowy system, wszystko swietnie ale mama miała bardzo wazne pliki w moich dokumentach i bedzie tragicznie jak tego nie odzyskam.

Probowalem testdiskiem, diskgenius, czytalem duzo i sa mieszane opinie, ze nadpisanej partycji systemowej nie odzyskam, Prosze o pomoc czy jest to wogole mozliwe i czy przed pojsciem do serwisu jest taka mozliwosc. POMOCY! !!


(Piotrkijak) #2

Polak mądry po szkodzie, jak to się mówi. Na spokojnie da radę odzyskać. Warunkiem jest jest najszybsze zaprzestanie używania tego dysku i przekazanie go do labolatorium zajmującym się odzyskiem danych, tam zajmie się nim ekspert, który spokojnie sobie powinien poradzić, ale musisz się liczyć z kosztem kilkuset złotych a nawet więcej, ale nie należy się nastawiać że da radę radzyskać wszystko, bo może być tak, że da radę wszystko, albo raptem kilka plików, albo nic, bo okaże się, że pliki zostały już doszczętnie zamazane. Twoja matka ma przynajmniej nauczkę, że nie trzyma się plików na partycji systemowej. Na przyszłość aby zapobiec takim sytuacjom sugeruję zainwestować w drugiego twadziela i zainwestować w Acronis True Image, albo Norton Ghost i regularnie robić backup na dodatkowym dysku.


(adam9870) #3

Nie jestem w stanie polecić nic innego jak przejrzenie programów dostępnych tutaj http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwani ... ws,86.html oraz ewentualnych opinii użytkowników.

Albo:

być może to okaże Ci się pomocne:

http://virtualstudy.pl/pl/component/con ... ra-windows

żeby odtworzyć materiał ("Obejrzyj sesję: Odzyskiwanie danych z perspektywy Administratora Windows") potrzebny jest chyba Silverlight.

http://www.dobreprogramy.pl/Silverlight ... 17716.html


(Piotrkijak) #4

Uważam, że odzyskiwanie na własną rękę to nie jest dobry pomysł, bo tylko zmniejsza szanse. Najlepiej od razu oddać dysk do firmy zajmującej się tym, bo tam pracują profesjonaliści, którzy dysponują porządnym softem i sporym doświadczeniem w tej dziedzinie, tak więc o ile jest możliwe odzyskanie tych plików, to z pewnością dadzą radę.


(karolekorona) #5

mysle ze nie bede juz niczego robil tylko jutro jade do fachowca dzieki bogu ze da rade


(Piotrkijak) #6

Teoretycznie da radę. Nikt nie da Ci takiej gwarancji, bo to zależy od tego w jakim stopniu się nadpisane te pliki.


(karolekorona) #7

dzwonilem juz i umowilem sie na jutro, a ten koles mi powiedzial to co ty, ze raczej da rade ale nie daje gwarancji ze wszystko


(eddie71) #8

Jest duże prawdopodobieństwo,że pliki zostały nadpisane przez nową instalację.

Podobno są laboratoria (wojskowe,policyjne),gdzie można odzyskać pliki po jednokrotnym nadpisaniu.

Zwykły użytkownik nie ma praktycznie możliwości.

Dostępne programy na rynku umożliwiają odzyskanie danych,które nie zostały fizycznie nadpisane.

Zalecenia w przypadku utraty danych :

http://www.odzyskiwanie-danych.com.pl/zalecenia.html

Najczęściej zadawane pytania dot. utraconych danych FAQ:

http://www.odzyskiwanie-danych.com.pl/f ... anych.html

Szacunkowy cennik:

http://www.odzyskiwanie-danych.com.pl/cennik.html

Zawsze istnieje szansa,że plik jest cały,więc nie należy się poddawać.


(karolekorona) #9

no wlasnie najgorsze jest to ze nie mialem pojecia ze nadpisane dane to powazna sprawa a komputer probowalem 3 dni naprawiac wiec boje sie ze tylko pogorszylem sprawe


(Piotrkijak) #10

Dlatego najlepiej odłącz dysk twardy i już nie korzystaj z tego komputera, bo może się okazać, że nie da rady odratować nawet jednego pliku.