Odzyskanie danych

witam

jakie byłoby najlepsze narzędzie gdzie: miałem dysk z podziałem na partycję C, D, F; C była systemowa. Na nowo zrobiłem partycje C i D, C oczywiście systemowa; na C zainstalowałem system, a na D utworzyłem nowe pliki. Oczywiście teraz na D jest bardzo dużo wolnego niezajętego miejsca. I jaka jest teraz szansa by odzyskać pliki zdjęć i dokumentów z D i F z dawnego podziału? I oczywiście jaki soft byłby do tego najlepszy? Mogą być też sugestie komercyjne.

thx

TestDisk

oczywiście w zależności, czy partycje były formatowane, czy nie

Dlaczego w zależność … oczywiście były formatowane, nowe partycje były formatowane na NTSF. Po stworzeniu nowych partycji oczywiście były one sformatowane.

PS

TestDisk odzyskuje utracone partycje… a ja nie chciałbym stracić obecnych i danych na nich.

w bazie DP jest Diskdrill dla windowsa spróbuj tym narzędziem ale szans 100% nie masz na odzyskanie po formacie i raczej ■■■■ z tego wyjdzie.

powieddzie mi jeszcze, co jeśli mam walnięty system i nie mogę zainstalować dodakowego programowania. Nie mogę nigdzie znaleźć photorec w formacie iso do wypalenia na płycie.

testdisk, odzyskuje też pliki, jeden ze skuteczniejszych programów za free, diskdrill mnie zaciekawił opisem, może być dobry, nie testowałem, do nich dorzuciłbym darmową recuvę i płatny r-studio

a co do iso, sprawdzałeś na ich stronie? :P… może nie ma bezpośrednio pliku iso, ale podają LiveCD które zawierają testdisk

http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Livecd

Ok, więc odpaliłem photorec z hirens boot CD 15.2 i … utkwiłem w określeniu destination czyli miejsca gdzie mam zapisać odnalezione pliki. W tym ostatnim kroku mam domyślną ścieżke: Destination r:/tools Klikam więc “…” ale nie mogę wyjśc poza wirtualny dysk utworzony przez photorec. Chciałbym się dostać do pendriva (który z resztą przy uruchamianiu programu został rozpozany). Co robię źle?

PS
Innych partycji dysku twardego oczywiście jako destination też nie można wybrać.

A masz możliwość podpięcia tego dysku do innego komputera z zainstalowanym systemem.
No i wtedy uruchomić TestDisk & PhotoRec.
Wtedy też będziesz miał poprawne, dodatkowe zasoby na które odzyskasz dane.

Trzeba go uruchomić z poziomiu Mini Windows xp. A ja uruchamiałem z poziomu DOS, chyba stąd problem. Powiedzcie mi jeszcze proszę, taki mini windows xp on jest całkowiecie darmowy? Nigdzie nie znalazałem info na ten temat … W zasadzie nawet internet na nim działa.

 

Po pierwsze nie ma darmowego systemu Windows, po drugie Mini Windows XP jest nielegalny.

Jak nielegalny, skoro można hirens boot cd sciągnąć z ich oficjalnej strony (oraz z innych stron). Przecież producenci hirensa to nie jest grupa piratów. Hirens boot CD jest nawet opisywany przez wikipedię i nie ma tam wzmianki o piractwie.

Mini XP jest użyty niezgodnie z licencją, na dodatek spiracony. Nadal uważasz że wszystko ok?

Jeżeli dostępność oprogramowania do ściągnięcia z internetu jest dla ciebie tożsama z legalnością to gratuluję poczucia humoru. Nie słyszałem nigdy, aby Microsoft wydał taki system jak Mini Windows XP, jak również zezwalał na tak daleko idące modyfikacje swojego oprogramowania. Wystarczy przeczytać licencję.