Odzyskanie danych

Witam, moglibyście mi polecić dobry i sprawdzony program do odzyskania danych ?
(wersji: free i płatny licencja dożywotnia)

Są dobre programy do odzyskania danych. Ale system dużo nadpisuje dużych danych i choćby to były najlepsze programy do odzyskiwania, to trzeba liczyć się ze stratami. Czyli nadpisane sektory dysku, to już jest nienaprawialny problem.
Gro nie nadpisanych plików można odzyskać programem isobuster. Z wykupioną licencją ma opcja m.in przywracania ze wszystkich dysków, nawet z kart pamięci, czy z pendrive.
Na starym procku dużo odzyskałem zdjęć isobusterem - obrazy sprzed 10 lat.
Niby to program do odzyskiwania i kopiowania z napędu. Teraz odzyskuje ze wszystkich partycji, kart, pendrive.
To taka moja propozycja. Mam licencję dożywotnią. I choć nowy komputerek nie ma napędu, to isobuster jest niezwykle przydatny.

Wyłącz komputer z utraconymi danymi, jeżeli na nim pracujesz, i powiedz co się stało, wirus? skasowane? awaria? ssd? hdd?

A nie prościej w wyszukiwarkę wpisać “recover data” zamiast tu pytać?

Jakie dane, jaki nośnik, jaki powód utracenia danych?

DMDE.

Wiem że google nie boli , ale chciałem się Was poradzić :slight_smile:

Pendrive po formatowaniu …

https://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec
Się mądrują, ale poczytaj instrukcje, mozna duzo odzyskać o ile nie padło m"mechanicznie"
Formatowanie to umowne jest, zależy jakie.jak tylko pod windą to odzyskasz wszystko.no 90%

A czego się tu w tej materii dowiesz od paru czy nawet parunastu użytkowników. Ode mnie tylko tyle że używam Recuve albo Dmde a czasem z poleceń cmd
Każdy napisze według swoich doświadczeń z reguły z jednym lub dwoma programami.
No chyba ze przetestował ileś tam aplikacji i wstawi udokumentowany opis czym się różnią.
Jest tu cos takiego (aktualne)?
No niestety pozostaja tzw. google i szukanie testów. A potem i tak na sobie przetestujesz.

@anon44497448 Ty to może od razu zamknij forum :joy:

Na elektrode niech idzie.

Raczej nie jest gotowy im tam pisać:

  • nośnik: pendrive XYZ
  • rodzaj uszkodzeń: szybkie formatowanie w Windows 7 - 10
  • działania: wgrane mnóstwo plików po formacie (:man_facepalming:)

Czyżby to była zła rada? Jak na razie po dwóch dniach Adrian1135 dowiedział się raptem o czterech programach. Myślę ze jak wklepie w google “recovery data” to więcej tego będzie i szybciej. A test, czy się to komuś podoba czy nie, jest bardziej miarodajny niż czyjaś subiektywna opinia.

Bo w zasadzie wyboru wielkiego w tym temacie nie ma, a to że wypróbuje samodzielnie programów dziesiątki wcale nie pozwoli mu przywrócić więcej plików - każdy zrobi to samo. Niektóre mają po prostu więcej zaawansowanych funkcji, z których i tak nie skorzysta.

Nikt nikomu nie każe testować wszystkich programów a jedynie poszukać stron gdzie ktoś takowych dokonywał.