Odzyskanie hasła administratora

Witam, głupio się przyznać ale zapomniałem hasła jak je odzyskać pracując na koncie administratora.

Wyjaśnię ze loguje się do systemu czytnikiem linii papilarnych, od dłuższego czasu nie używałem hasła i … zapomniałem.

Nie moge zmienic hasła na nowe bo muszę podać stare, nie mogę tez wykasowac stare ponieważ system tez chce stare hasło.

Poproszę o pomoc :slight_smile:

http://ophcrack.sourceforge.net/

Jeśli jesteś zalogowany na to konto admina najprościej jest wejść do:

Prawy przycisk myszki na Mój komputer -> Zarządzaj -> Użytkownicy i grupy lokalne -> Użytkownicy

Tu wybierasz swoją nazwę użytkownika, klikasz na niej prawym przyciskiem myszki i wybierasz “Ustawienia hasła…”. Następnie klikasz “kontynuuj” i wprowadzasz swoje nowe hasło.

OphCrack to potężne narzędzie, dzięki któremu złamałem już niejedno hasło w systemie (nie koniecznie moim), ale skoro masz dostęp do swojego konta, to ściąganie tego narzędzia nie ma sensu.

Windows Vista :wink:

Trinity rescue kit - nim możesz zresetować hasło, albo nt password recovery, korzystanie z googli na prawdę nie boli. Jakbyś sobie zadał trochę trudu, to w kilka sekund znalazłbyś program, bo sieć jest zawalona tego typu softem.

Ale co “Windows Vista”? Jeśli to była odpowiedź do użytkownika IrasB, to OphCrack też działa z Vistą, a jeśli to była odpowiedź do mnie, to też jest ona pozbawiona sensu. Jeśli nie masz Opcji “Zarządzaj” po kliknięciu PPM na ikonkę Komputer, to odpal mmc -> Menu Plik -> Dodaj nową przystawkę -> Użytkownicy i grupy lokalne i postępujesz dokładnie tak samo, jak napisałem powyżej.

Mam zarządzaj po kliknięciu ppm na Equipo (komputer) ale nie mam Użytkownicy i grupy lokalne w “moim języku” powinno być usuarios i grupos locales

39434bfe8c8c2ad6m.jpg

Faktycznie nie masz. To sprawdź jeszcze rozwiązanie z mmc i dodaniem przystawki. Możliwe, że w wersji Home Basic lub Home Premium tego nie ma.

Teraz rozumiesz co miałem na myśli pisząc Windows Vista na XP mam to co podałeś, myślałem ze piszesz o XP a nie o V.

W mmc chcąc dodać użytkownika i grupy lokalne wyskakuje błąd, tłumacząc na polski to _ Rodzaj tej aplikacji nie może być dodany to tego systemu Windows Vista premium… _

Ehh… no to bieda. W takim razie pozostaje Ci tylko OphCrack i nadzieja, że hasło nie zawierało żadnych znaków specjalnych, bo darmowa wersja posiada tylko Hashe do kodów alfanumerycznych.

Ja hasło zawszę usuwałem płytą hiren’s bootCD w wersji 10, bo nowsze mi nie podpasywały. Od ponad roku dał rade usunąć każde hasło (działa z Win XP/Vista/7 x86-x64).

Nagrywasz obraz na płytę (może być nawet RW) i bootujesz, dalej dasz rade, a jak nie to ci opiszę jak to się robi ze screenshotami.