Odzyskanie hasła administratora


(Irekxara) #1

Witam, głupio się przyznać ale zapomniałem hasła jak je odzyskać pracując na koncie administratora.

Wyjaśnię ze loguje się do systemu czytnikiem linii papilarnych, od dłuższego czasu nie używałem hasła i .... zapomniałem.

Nie moge zmienic hasła na nowe bo muszę podać stare, nie mogę tez wykasowac stare ponieważ system tez chce stare hasło.

Poproszę o pomoc :slight_smile:


(Irabuntu) #2

http://ophcrack.sourceforge.net/


(kamil_w) #3

Jeśli jesteś zalogowany na to konto admina najprościej jest wejść do:

Prawy przycisk myszki na Mój komputer -> Zarządzaj -> Użytkownicy i grupy lokalne -> Użytkownicy

Tu wybierasz swoją nazwę użytkownika, klikasz na niej prawym przyciskiem myszki i wybierasz "Ustawienia hasła...". Następnie klikasz "kontynuuj" i wprowadzasz swoje nowe hasło.

OphCrack to potężne narzędzie, dzięki któremu złamałem już niejedno hasło w systemie (nie koniecznie moim), ale skoro masz dostęp do swojego konta, to ściąganie tego narzędzia nie ma sensu.


(Irekxara) #4

Windows Vista :wink:


(Piotrkijak) #5

Trinity rescue kit - nim możesz zresetować hasło, albo nt password recovery, korzystanie z googli na prawdę nie boli. Jakbyś sobie zadał trochę trudu, to w kilka sekund znalazłbyś program, bo sieć jest zawalona tego typu softem.


(kamil_w) #6

Ale co "Windows Vista"? Jeśli to była odpowiedź do użytkownika IrasB, to OphCrack też działa z Vistą, a jeśli to była odpowiedź do mnie, to też jest ona pozbawiona sensu. Jeśli nie masz Opcji "Zarządzaj" po kliknięciu PPM na ikonkę Komputer, to odpal mmc -> Menu Plik -> Dodaj nową przystawkę -> Użytkownicy i grupy lokalne i postępujesz dokładnie tak samo, jak napisałem powyżej.


(Irekxara) #7

Mam zarządzaj po kliknięciu ppm na Equipo (komputer) ale nie mam Użytkownicy i grupy lokalne w "moim języku" powinno być usuarios i grupos locales

39434bfe8c8c2ad6m.jpg


(kamil_w) #8

Faktycznie nie masz. To sprawdź jeszcze rozwiązanie z mmc i dodaniem przystawki. Możliwe, że w wersji Home Basic lub Home Premium tego nie ma.


(Irekxara) #9

Teraz rozumiesz co miałem na myśli pisząc Windows Vista na XP mam to co podałeś, myślałem ze piszesz o XP a nie o V.

W mmc chcąc dodać użytkownika i grupy lokalne wyskakuje błąd, tłumacząc na polski to _ Rodzaj tej aplikacji nie może być dodany to tego systemu Windows Vista premium.......... _


(kamil_w) #10

Ehh... no to bieda. W takim razie pozostaje Ci tylko OphCrack i nadzieja, że hasło nie zawierało żadnych znaków specjalnych, bo darmowa wersja posiada tylko Hashe do kodów alfanumerycznych.


(Protofik+Dobreprogramy Pl) #11

Ja hasło zawszę usuwałem płytą hiren's bootCD w wersji 10, bo nowsze mi nie podpasywały. Od ponad roku dał rade usunąć każde hasło (działa z Win XP/Vista/7 x86-x64).

Nagrywasz obraz na płytę (może być nawet RW) i bootujesz, dalej dasz rade, a jak nie to ci opiszę jak to się robi ze screenshotami.