Odzyskanie hasła do sieci

(Persil92) #1

witam wszystkich...Mam taki problem....jestem aktualnie u ciotki w stanach na wakacjach ona ma tam laptopa, swojego kompa....ja tez mam laptopa i chcialem podlaczyc sie do jej routera ale ona nie zna hasla...moze da sie sprawdzic jakoś jakie hasło połączenia sieciowego ma wpisane w laptopie ? ...lub jakieś inne propozycje reset raczej nie wchodzi w gre bo nie umiem ustawiać takiej sieci z gory dzieki smile.gif

ps. dodam ze na laptopie jest windows 7

(Qba Lukaszczyk) #2

Chyba w ustawieniach sieci jak się podłączasz to jest taka opcja, którą można "ptaszkiem" zaznaczyć "pokaż hasło". Ja taką opcję przynajmniej u siebie mam xD

(Persil92) #3

hmmm a gdzie dokladniej sie to znajduje ?? bo tam wszystko po angielsku a tak dobrze to ja nie umiem: P

(Filip Hh) #4

Jeżeli ciotka ma windowsa to ściągnij na jej kompa wirelesskeyview i jak go uruchomisz to zobaczysz hasła do sieci jakie ma zapisane w kompie.

(Persil92) #5

no wlasnie ten program mi nie dziala moze dlatego ze to jest windows 7

(Kuczkowiak) #6

A w ustawienia routera można wejść? Jeżeli tak to tam jest widoczne hasło zabezpieczające sieć.

(Persil92) #7

dobra chlopaki dzieki dalem rade zrobilem tak ...wbilem na laptopa do ciotki dalem na polaczenie wf...na to co ma ....wlasciwosci i tam bylo pod gwiazdkami sciagnelem program i mam...dla ciekawostki moge powiedziec ze haslo bylo "prettysmile"

(A Florczyk) #8

dla ciekawostki w Windows 7 można zrobić to tak:

Control panel -> Network and Internet -> Network and Sharing Center -> Manage wirellesd networks -> 2x LPP na wybraną sieć -> Zakładka security -> i tam zaznaczasz show characters (musisz mieć uprawnienia admina - nie potrzebny żaden program z internetu!)