Odzyskanie hasła Windows xp?!

witam! Bardzo proszę o pomoc. Sprawa wygląda tak do czerwca tego roku używałam Windowsa xp na komputerze. Potem zakupiłam laptopa a komputer stał w moim pokoju. Dzisiaj chciałam na niego wejść aby przegrać zdjecia, ktore na nim były, ale zapomniałam hasła. Na komputerze jest tylko jedno konto i jest to konto administratora, do którego nie pamiętam hasła. Czy jest jakiś sposób żeby zdjąć to hasło albo je w jakiś sposób rozszyfrować ? Te zdjęcia są dla mnie bardzo ważne. Proszę o pomoc

1 polubienie

Albo hasło usunąć o ile nie utracisz przez to dostępu do jakiś np. szyfrowanych plików:

Zawsze też można wyjąć dysk i podpiąć do innego komputera - przegrać zdjęcia.

2 polubienia

Można również uruchomić jakiegoś linuxa live USB\DVD i z jego pozycji skopiować.

1 polubienie

XP jest prosty w obejściu hasła, są do tego różne programy, które naprawdę działają, ale najlepszą chyba i najprostszą metodą jest wyjęcie HDD z komputera i podpięcie go (choćby przez przejściówkę na USB - tu akurat link do morele net, na allegro są takie znacznie tańsze) do nowego. Jeśli zalogujesz się jako administrator na nowym komputerze, to będziesz miała dostęp do wszystkiego. :slight_smile:

A taka przejściówka może przydać się jeszcze wiele razy. :slight_smile:

Wg mnie prostsze, bo nie wymagające rozkręcania komputera, jest użycie jakiejś wersji live Linuksa.

To wszystko zależy. Oczywiście że Linux jest w tym momencie dobry, choć za chwilę mogą pojawić się problemy “jak zgrać” np. setki gigabajtów danych. Ja bardzo często używam takich przejściówek i sprawdzają się znakomicie, i pewnie dlatego to polecam. :slight_smile:
Ale każda metoda pozwalająca na skopiowanie danych jest dobra.

W XP wystarczy, że uruchomisz kompa w trybie awaryjnym i tam zmienisz hasło :slight_smile:

O ile nie zahasłowała z pośpiechu lata temu Administratora.

1 polubienie

Ja zawsze wpisywałem hasło konta “Administrator”, dlatego to pominąłem, ale fakt - nie każdy tak robił. :slight_smile: