Odzyskanie kilku plików po formacie partycji

Dzisiaj próbowałem zwiększyć ilość miejsca na jednej partycji w dysku SSD, robiłem to wbudowanym narzędziem, najpierw zmniejszyłem jedną partycję a potem chciałem rozszerzyć drugą, zrobiłem to szybko i nawet nie zastanowiłem się że system przeprowadza również od razu formatowanie, na tej partycji miałem pliki programu Ant Movie Catalog i te próbuje odzyskać. Użyłem już

  • Disk Drill
  • EaseUs Data Recovery
  • Recuva
  • Minitool power data recover
    Mimo że wyszukują one sporo plików i to dość starszych to te w żadnym programie nie są widoczne
    Nic nie było robione na partycji po tym jak program wykonał format
    Może ktoś ma jakiś inny program skuteczny

Poczytaj i zainteresuj się programami TestDisk i PhotoRec.
DOWNLOAD TestDisk/PhotoRec

Lub DMDE:

Niestety i jeden i drugi znajdują pliki które też wyszukiwały już powyższe

To raczej już nic nie zrobisz niestety. Co to były za pliki? Filmy? Z dużymi plikami jest różnie.

No pogodziłem się z tym , sam jestem sobie winny że nie zrobiłem kopii zapasowej, a pliki to taka baza danych z rozszerzeniem .amc były cztery takie pliki , największy miał około 1GB , próbowałem po skanowaniu wyszukać po nazwie po rozszerzeniu i niestety nic

Możliwe że zawaliłeś na etapie by dla dysku/pendrive odebrać opcje zapisu lub jak to był SSD to np. TRIM pozamiatał odzyskiwanie w domu bez doświadczenia.

Oczywiście możliwe, nie mam dużego doświadczenia w tym temacie, nieraz jak pomyłkowo usunąłem coś to te programy albo odzyskały albo nie - nigdy nie zgłębiałem tematu jak postępować

Funkcja trim i retrim „zamiata” fizycznie to co zostało najpierw usunięte w sensie logicznym.

Nie wiem co robiłes ale przy takich operacjach nie następuje „prawdziwy” format.
Przy wydzieleniu obszaru z partycji (zmniejszenie partycji) powstały obszar jest obszarem nieprzydzielonym. Gdy ten obszar łaczysz z inna partycją (powiekszenie partycji) to istniejaca partycja modyfikuje swoje tablice patrycji i plików o ten obszar.
Moze nadpisałeś dane albo w trakcie operacji partycjonowania, MFT uległ zmianie, co sprawiło że niektóre pliki stały się nieczytelne.
Narzędzia do odzyskiwania danych opierają się z zasady na informacjach zawartych w MFT, a nieprawidłowe zmiany mogą uniemozliwic proces odzyskiwania.
Odzyskiwanie miało wieksze szanse gdybyś je robił w momencie gdy obszar do połaczenia był jeszcze nieprzydzielony.
P.S. Czasem tego typu operacje prowadza do fragmentacji danych a wówczas narzędzia odzysku widza wiele plikow o dziwnych nazwach.

Spróbuje jeszcze poszukać na innym dysku, kiedyś przenosiłem folder z plikami w celu reinstalacji systemu, może tam coś znajdę