Odzyskanie klucza Win MCE z płyty

Witam mam problem mam płyty od oryginalnego windowsa którego dostałem przy zakupie komputera. Dość dawno dawałem do serwisu ale zainstalowali mi zupełnie inny system Vistę a chce spowrotem mojego XP’ka a cd-key z obudowy się starł,rozdarł nie wiem jak to określić. Wersja OEM.

Jeśli w żaden sposób nie jesteś w stanie odczytać CDKEYA to niestety, będzie problem i nic się już na to nie poradzi.

Nie jest to możliwe. Każda płyta jest taka sama.

jasne :razz: kto ci takich głupot naoopowiadał

A czy jak bym napisał do NTT System? Dało by radę czy muszę korzystać jakiś czas z windowsa xp na piracie? Bo bardzo tego nie chcę a formata muszę zrobić ponieważ dużoo wirusów a nie mogę żadnego linuksa zainstalować. Na płycie jest plik unnamed w którym jest product key, czy to pomoże?

Akurat tutaj nie zgadzam sie bo są płyty producenckie z wpisanym kluczem fabrycznym więc taki key można “odzyskać”, jednak w normalnych warunkach jest to nie możliwe, ze zwykłej płyty instalacyjnej klucza nie odzyskasz. Podobna sprawa ma się do płyt do instalacji nienadzorowanych - też key odzyskasz.

Jeżeli płyta byłaby zintergowana z keyem, to jakim sensem byłoby wyciąganie go z niej?

Żadnym. Myślcie czasami.