Odzyskanie klucza


(Pslovik1) #1

Witam.

Mam pewien problem.

Mianowicie mam oryginalnego xp'ka home, ale dzięki mojej 2-letniej siostrzenicy straciłem naklejkę z kluczem.

I tutaj pytanie, jest jakiś sposób, aby odzyskać klucz, który wpisywałem przy 1. instalacji systemu tak, aby aktywować ten system w microsofcie?

Podkreślę jeszcze raz, że mam oryginalny system.


(Gina Gina) #2

Magical Jelly Bean Keyfinder :spoko:


(Jaroslaw Nijakowski) #3

Jeśli masz zainstalowanego windowsa to możesz "wyciagnać" klucz z niego programem WINKEY FINDER


(Devildevil4) #4

ja jak zmieniałem obudowe bo miałem powyginana dzwoniłem do microsoftu gdysz miałem licencje naklejona na budzie) pani mi powiedziała ze mam isc do sklepu gdzie kupywałem kompa i maja dac bespłatnie replike licencji , bierzesz ze soba dowód zakupu


(Pslovik1) #5

Dzięki Gina, to Magical Jelly Bean Keyfinder działa. Przynajmniej podał mi jakiś klucz :wink:

Zobaczymy co microsoft na to :wink:

ppiotrek, tylko tej naklejki właśnie nie mam, bo mi siostrzenica zerwała, a dzwoniąc do "sprzedawcy sprzętu" (który swoją drogą nakleił certyfikat tak, że nie dość, że sam się odklejał, to jeszcze w łatwo dostępnym, że każdy mógł zerwać) powiedział, że oni nie "występują" do microsoftu o zastępczy certyfikat. No i teraz się męczę i ze sprzedawcą sprzętu, jak i z microsoftem, aby aktywować system, który mi padł, po jakiejś zmianie w biosie :confused:

Tak się zastanawiam, czy czasem tego gdzieś nie zgłosić :twisted: Ale to poczekam, bo ma do mnie "inżynier" z microsoftu zadzwonić :smiley:


(Devildevil4) #6

całkowicie cie rozumiem tylko nie wiem czemu w sklepie uciebie stwarza problemy jak on ma to bez gadania wydac i na takie sprawy nie dzwonisz bo normalne ze wykreca sie musisz w oczy pogadać z nim a jak nie chce to niech dzwoni przy tobie do misrosoftu a najpierw sam to zrob w domu


(Pslovik1) #7

No właśnie do microsoftu dzwoniłem i powiedzieli mi, że jest to wersja oem z pomocą techniczną od sprzedacy, więc oni mają wystąpić do micro, aby wydali certyfikat zastępczy :-x

Poczekam na telefon od "inżyniera" z micro i jak dalej nie będę mógł aktywować systemu, to go spakuję i wyślę na reklamację :slight_smile: I jak mi powiedzą, że coś nie tak, to popamiętają długo to :twisted:


(MarS) #8

Bzdury piszesz. Sprzedawca nie ma prawa wydać żadnego duplikatu certyfikatu bo czegoś takiego nie posiada. KAŻDORAZOWO duplikat wydaje Microsoft na podstawie zgłoszonej przez sprzedawcę dyspozycji. Procedura trwa około 1 miesiąca

Właściwie MS nie wydaje duplikatu. To po prostu nowy klucz


(Devildevil4) #9

owszem microsoft wydaje ale idziesz do sklepu a sklep prosi o wydanie microsofta by wydał a sklepowi sie nie chce

Sądzisz, że tak ukryty link spełnia wymogi Regulaminu ?

Agaton


(Pslovik1) #10

Tutaj masz całkowitą rację. Microsoft wydaje tzw. zastępczy certyfikat (nowy certyfikat) na dyspozycję sprzedawcy. I tak właśnie mi powiedział operator na infolinii microsoft'u. Z tym że, mój sprzedawca komputeraz z systemem oświadczył, że oni nie występują do "micro" po certyfikat.

Więc tak się zastanawiam, kupuje komputer z JUŻ naklejonym certyfikatem w nieodpowiednim miejscu (łatwo dostępnym do uszkodzenia/zerwania nawet podczas zwykłych porządków, i do tego naklejonym w takim miejscu, że certyfikat odkleja się sam, więc tym bardziej jest prawdopodobne, że zostanie on uszkodzony/zerwany) i po jakiejkolwiek zmianie konfiguracji sprzętu mam kupować nowy system? Chyba coś nie tak w tym przypadku :wink:

Swoją drogą, ciekaw jestem czemu certyfikat odklejał mi się do połowy. Czyżby podczas naklejania go, ktoś trzymał "paluchy" na kleju? :?


(MarS) #11

Widocznie nie znał procedury. Wypada delikatnie mu to wyłożyć a jak dalej będzie miał wątpliwości to:

http://www.microsoft.com/poland/oem/wsp ... fault.aspx

Złączono Posta : 22.06.2007 (Pią) 17:47

Czym się przejmujesz? :slight_smile:

Skoro Microsoft każe nalepiać naklejkę COA na obudowę to niech teraz wydają duplikaty na swój koszt. Ich problem


(Pslovik1) #12

Jak się dodzwoniłem to odebrała jakaś laska i się z nią kłóciłem :wink: Aż chyba jest dzień cały zepsułem tym telefonem :wink: A dzwoniłem dość rano :wink:

No więc podała mi tel. do kierownika, którego oczywiście nikt nie odbierał :slight_smile:

A swoją drogą, czy jest jakiś mail, gdzie można wysłać skargę na partnera micro odnośnie takich rzeczy właśnie? Rzadko korzystam ze stron micro, więc się w ogóle nie orientuje :confused:

Dzięki za ten adresik :slight_smile: Teraz niech mi powiedzą, że nie ma takiej możliwości :twisted:

Kurcze, tylko do wtorku muszę poczekać, bo wcześniej nie dam rady zadzwonić do nich :? No ale nic to, co się odwlecze :wink:

Złączono Posta : 22.06.2007 (Pią) 20:05

I jeszcze pytanko mam MarS do Ciebie. Mój dostawca sprzętu, że tak powiem, jest Firmą z podpisaną umową z micro na zasadzie Direct OEM. Czyli moja płytka z systemem, jest z logo firmy sprzedającej komputer wraz z oprogramowaniem. Kwestia nowej licencji przy stracie oryginalnej jest także aktualna? Może coś wiesz o tym? Oczywiście sprzęt jest jeszcze na gwarancji i nie minęło ponad rok od zakupu, paragon zakupu także posiadam.


(Irekxara) #13

możesz aktywować telefonicznie tam ten klucz raczej nie jest potrzebny ,

jak rozumiem system masz zainstalowany a jedyne co brakuje to jego aktywacja ..

jak to jakiś ?? jeżeli masz to aktywuj i kropka,po co Ci ta naklejka ??


(MarS) #14

Nie ma. Każda firma jest niezależna a samemu Microsoftowi nie zależy by uświadamiać firmy w zakresie podobnych procedur. Zazwyczaj jest tak, że firma dowiaduje się "przypadkiem" o temacie jak się z nim spotka

Złączono Posta : 23.06.2007 (Sob) 19:38

Firmy Direct OEM są wypisane na tej stronie

http://www.microsoft.com/poland/oem/fir ... ctOEM.aspx

Czy ta firma na pewno jest jedną z nich? Nie wiem jak wygląda sprawa w tej sytuacji, ale z mojego doświadczenia wynika, że to partner OEM zajmuje się całym tematem licencji, nośników itd a nie Microsoft. Oczywiście w tej konkretnej sytuacji

Mogę się mylić, ale coś mi się zdaje, że tak właśnie sprawa wygląda. Vide Optimus, Acer, Vobis, Dell itd


(Pslovik1) #15

Naklejka się przyda :wink: W końcu za coś płacę :wink: A poza tym, to wkurzyła mnie babka, która mi wciskała, że oni nie mają takiej możliwości, aby wystąpić o nowy certyfikat do microsoftu :wink: I choćbym miał ten certyfikat wyrzucić, to dopne swego, i zmuszę ich do tego, aby załatwili mi nowy certyfikat :wink:

Tak, znajduje się ta firma :wink: Nie będę robił reklamy, chyba żeby ostrzec innych przed nią :wink:

Tego właśnie także dowiedziałem się w microsoft'cie, że a firma ma taką możliwość aby wystąpić o certyfikat do nich i byli zdziwieni, że mówią że nie mogą :slight_smile: Ale ja już się postaram, aby się dowiedzieli :slight_smile:

poza tym, z tego co doszliśmy z "technikiem" z microsoftu, to problem z aktywacją (ponowną), musi być ze strony technicznej sprzętu. Dlatego mam napisać ładny list do serwisu i wysłać sprzęt do nich na naprawę :smiley:

Jeszcze raz, dziękuję za pomoc i interesujące informacje :slight_smile:


(Need For) #16

Zrub zdjencie XP i wyslij do maicrosoftu

Ja miałe podobnie dostałem spesialny numer preperencyjny.

jesli jest to wersia oem wal do proroducenta kompa lub maicrosoftu

Tu masz numer 0801-308801 jak mnie pamienc niemyli

Wymagane jest zdjencie lub skan komapktu wraz z danymi osobowymi czyli adres itp.