Odzyskanie konkretnego folderu po formacie


(Grovman) #1

Witam, próbuję odzyskać dane z dysku po szybkim formatowaniu. Pechowemu formacie uległa partycja systemowa, więc zbędnych plików jest od groma.

Testowałem Pandorę Recovery, jednak nie pokazuje ona ani nazw plików, ani nie ma żadnej jako-takiej struktury katalogów. StrongRecovery dawał sobie z katalogami radę (a przynajmniej je wyświetlał), ale nie znalazł katalogu /users/ (meh, znajdował się na pulpicie) + nie jest darmowy.

Zależy mi, aby odzyskać konkretny folder wraz z jego podkatalogami, pewnie udałoby się skonstruować ścieżkę do niego, tylko czy jest sposób, aby się do niego przebić? Polecicie program którego specyfikacja nadawałaby się do tego zadania?


(Bartolini234) #2

Może Recuva? Pozwala odzyskać strukturę katalogu, choć ja nie potrzebowałem takiej funkcji,więc nie jestem na 100% pewien.


(Adam Bialek) #3

Czy na tym sformatowanym dysku coś było zapisywane?


(Grovman) #4

Nie, na partycji nie były wykonywane żadne akcje oprócz skanowań poprzednich dwóch programów, przed formatem dysk był defragmentowany, więc liczę, że dane się mocno nie poturbowały.

Będę próbował Recuva.


(Rockman9) #5

Polecam testdisk http://www.dobreprogramy.pl/TestDisk-Ph ... 12758.html

Pozdrawiam,

Masakrator


(Gryf00n) #6

http://www.minitool-partitionrecovery.com/


(Grovman) #7

Recuva po 5 godzinnym skanowaniu nie znalazła żadnego pliku.

Cała strona to zlepek słów kluczowych, przypominający jakieś zaplecze seo. Raczej bałbym się użyć tego programu.

Meh, żałuję, że nie napisałeś wcześniej, bo z opisu wynika, że nadawałby się idealnie. Pośpieszyłem się i w nocy poszedłem na kompromis.

Mianowicie wróciłem do Pandory i po kilkunastu godzinach skanowania odzyskałem w sumie 30GB wolnych plików. Teraz czeka mnie mozolna praca odsyfienia (cache przeglądarek, uszkodzone pliki) i segregowania tego.


(Gryf00n) #8

jeszcze nie wymieniony bdb ZAR ale płatny

http://www.z-a-recovery.com/

DMDE

tutek

oraz apropo soft ten jest także dostępny w postaci bootującej Live CD

http://www.partitionwizard.com/partitio ... le-cd.html