Odzyskanie kontaktów z telefonu

Kumpel zbił całkiem wyświetlacz w telefonie, jest tylko mozaika kolorów i nie działa chyba w ogóle dotyk.
Podłączyłem telefon do lapka i jakoś „załapał” tak, że pokazał mi się jako pamięć.
Wobec czego udało mi się zrzucić na lapka wszystkie foldery jakie się pokazały.
Więc ma kopię wszystkich zdjęć i filmików.
Jednak chciałby także kopię kontaktów, które miał zapisane jedynie w telefonie (nie ma nic na karcie).
Telefon pokazał również zamontowany program HiSuite, który po instalacji jednak woła o przełączenie telefonu w tryb przesyłania a nie ładowania.
Oczywiście nie mogę zmienić ustawienia USB i kiszka.
Nie ma szans również włączenia debugowania.
Tak samo program Wondershare MobileGo też woła o przełączenie trybu USB.
Z tego co się orientuję, to zrzucenie wszystkich plików i tak nie daje dostępu do kontaktów?
Gdzie one mogłyby być i w jakim formacie, jeśli jednak jest do nich dostęp?
Nie miał włączonej synchronizacji.

A czy da się podpiąć przejściówke z USB na mikrousb lub usb-c i potem do niej myszę?
działało tak w Sony

One pewnie są w folderze aplikacji „kontakty” jaki pewnie widzi HiSuite, WS MobileGo lub ADB z trybem debugowania/programisty.

kontakty masz je na google , jeżeli masz konto

1 polubienie

Myszka działa, jednak co z tego jak nie widać nic na ekranie.
Więc to nic nie daje.
Myślałem, że jeśli PC „widzi” telefon jako pamięć z wszystkimi plikami, to wówczas programy nie będą wymagać przełączenia trybu USB lub włączonej opcji debugowania.
Co dziwne włącza się też normalnie na PC po podłączeniu telefonu funkcja importuj zdjęcia i normalnie można je zgrać na PC (jak kilka razy mocno przejadę palcem po wyświetlaczu, tak mi się zdaje).
To tak jakby włączała się funkcja USB w przesyłanie plików, jednak programy wymagają kliknięcia na telefonie, albo zgody czy tam trybu USB, albo podaj pin wyświetlony na ekranie i bryndza.
Więc raczej nie da się dostać do kontaktów z telefonu w żaden sposób z nieczynnym ekranem:(
OK czyli kiszka.

Może KDE Connect coś wyczyni. Choć jeśli masz tryb ładowania, a nie MTP, to - no kicha. :slight_smile:
Tak to jest, jak nie ma się synchronizacji z chmurą. Jaki telefon?

Moja seria na YT o KDE Connect:
(2) KDE Connect - YouTube

Fajnie, że mogę coś zainstalować na telefonie bez wyświetlacza.
Chyba czegoś nie doczytałeś.
Zgadza się @krystian3w mam te programy, które wymieniłeś, jednak nie połączą się z telefonem bez kliknięcia na nim pozwól na połączenie, przepisz wyświetlony kod i tym podobne.
Bez włączonego trybu debugowania, oraz braku wyświetlacza nic nie można zrobić.
Jakiś chłopaczek włącza tryb debugowania w ciemno za pomocą dołączonej klawiatury i włączenia czytania tekstu, ale jego opis ruchów na klawiaturze pewnie nie zadziała na każdym telefonie.
OK Telefon poszedł na wymianę wyświetlacza, więc temat można zamknąć.

Po wymianie wyświetlacza niech właściciel wlaczy od razu synchronizację kontaktów z Google. Ja nie wyobrażam sobie kontaktów zapisanych lokalnie. Wchodzę sobie na contacts Google com i eksport do pliku VCF.

Swoją drogą to trochę kiszka, że te kontakty nawet jak się ma zrzut pamięci telefonu, to ich nie ma.
A w sytuacji, kiedy wyświetlacz padnie to apki do tego nie pozwolą na połączenie z telefonem, bo wymagają palucha na ekranie w celu zezwolenia nawiązania połączenia.

Jak jest USB C to można spróbować podpiąć wyświetlacz.
Kontakty synchronizuje się z kontem Google, więc skoro to Android, to przecież wystarczy wejść na swój profil i sprawdzić w Kontaktach Google czy wszystko jest.

To jest specjalnie tak zrobione, aby utrudnić dostęp do kontaktów, notatek z keep itp. po podpięciu do komputera. I bardzo dobrze.

Nie było to włączone.

Jak jest USB C to można spróbować podpiąć wyświetlacz.

Tak, ale thunderbolt musiałby być…

Nie, w nim akurat jest zwykłe mikro USB. To Huawei Y6.
Niby fajnie, że nie można się dostać do kontaktów, ale w sumie bez sensu, skoro każdy program do tego je importuje, kiedy można miznąć na ekranie dostęp paluchem do telefonu.
Nie można dostać się jedynie do takiego z martwym wyświetlaczem, więc ta ochrona to taki w sumie pic.

Jak się ma ten paluch, lub dostęp. Jak hasło jest nieznane, to trudniej coś zrobić. To ma zabezpieczać przed nieautoryzowanym dostępem.

Najtańszą opcją jest zakup podróbki wyświetlacza, podłączenie bez wklejania i zwrot lub nie.

Ja cię! Android 5.1? 1 GB RAM i 2 lub 4 rdzenie oraz chyba 8 GB pamięci w 2024 roku?? Starożytny ten smartfon.
Wiem, bo ktoś w mojej rdzinie ten smartfon posiadał…

Ma Androida 9 i te parametry
Huawei Y6

MediaTek Helio A22 MT6761

3 GB

32 GB

nanoSIM, nanoSIM
i świetny ■■■■■■■■■ dźwięk.
Spoko działa.
Facet powiedział mu, że jak najbardziej opłaca się wymienić wyświetlacz, bo to co on przeszedł i działa dobrze i długo na baterii - to wart jest wymiany (zaliczył ileś tam przygód z wodą) i dopiero definitywne zgniecenie szyby go uwaliło a i tak wszystko poza wyświetlaczem hula.
Więc różnie to bywa, jednym wystarcza starożytny inni uganiają się co rok za nowym.