Odzyskanie nie sformatowanej partycji - Windows Xp

Witam, właśnie skasował mi windows moją partycję z danymi. Nie sformatowało jej i chciałbym odzyskać jej zwartość możliwie jaknajszybciej ponieważ jest to prawie 700GB. Z tego co wiem można odzyskiwać całe partycję bez tego powolnego procesu, przywracając tablicę partycji. Proszę pomóżcie bo zależy mi na tych danych.

Użyj testdisk.

Właśnie użyłem i jest jeszcze gożej, usunęło wszystko, a zrobiłem tak jak kazał koleś na filmiku, analazye potem jeśli znajdzie partycję to ja dodać przez write i reset. Nie wiem teraz jestem na ubuntu i spróbuję zrobić to samo, ale mam problem bo mi tego dysku tam nie wyświetla ale to chyba dlatego że nie dałem su.

Pokaż no ten filmik :expressionless:

W ogóle co chcesz zrobić? Przywrócić partycję czy przekopiować dane w inne miejsce?

Najgorsze co mogłeś zrobić to zgodzić się bez wykonania kopii posektorowej dysku na działania na nim.

Chcę odzyskać tablicę partycji/całą partycję. Chodzi o to że windows xp mi ją USUNĄŁ, nie sformatował. Użyłem testdisk wyszukałem tą partycję(o ile to byłą ta) w analyze, a następnie dałem write. Oczywiście uruchomiłem od nowa system, i już przy samym początku mi pisze błąd odczytu czy coś(zaraz przed ładowanie). Dane na dysku wciąż są tylko partycja zniknęła. A linku już nie znajdę bo mam Ubuntu LiveCD i nie wiem gdzie to szukać nazywał się jakoś “RIP Odzyskiwanie danych cz.2” na youtube

Dodane 31.10.2012 (Śr) 14:36

mam: http://www.youtube.com/watch?v=FGilJwu-TGs

proszę o pomoc w tej sprawie.

Najpierw zrób kopię dysku, a potem dopiero eksperymentuj z “naprawą/odzyskiwaniem”