Odzyskanie partycji z karty microSD

Witam, niedawno padła mi karta pamięci jaką miałem w telefonie (Android) która sformatowana była jako dodatkowa przestrzeń pamięci wewnętrznej. Czy da się przywrócić strukturę (podejrzewam ze partycje utworzone przez telefon się sypnęły) by telefon znów widział ja i by można dostać się do plików.

Czasem się da, a czasem nie - różnie to bywa.
Aby stare pliki się nie nadpisały, powinieneś od razu zareagować i wyjąć nośnik lub zabezpieczyć nośnik, pozwalając co najwyżej systemowi, czytać go w trybie read-only.

Aby przywrócić wcześniejszy schemat partycji, w pierwszej kolejności zainteresuj się TestDisk; natomiast jeżli nie udałoby się przywrócić poprzedniego schematu, musisz użyć programu przeznaczonego stricte do odzyskiwania danych - tutaj z darmowych polecę PhotoRec.

W google powinieneś znaleźć poradniki do obu wyżej wymienionych programów.

Na pewno te płatne byłyby łatwiejsze w obsłudze.

1 polubienie

dzięki za podpowiedź ale nic z tego, ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Czy i jak jest widoczna w PC. Pokaż okno Zarządzanie dyskami z podłączoną kartą SD

Pobierz
DMDE
GUI for Windows
http://dmde.com/moredownload.html
Rozpakuj uruchom jako admin. Wybierz kartę SD
Pokaż okno Partycje

Jeśli masz 16GB wolnego miejsca na którymś z dysków(Partycji D:, E:), to doradzam wykonanie kopii posektorowej karty. Można to uczynić programem DMDE.

Okno Partycje > Zamknij
Narzędzia > Kopiuj sektory:
Źródłowy sprawdź poprawność wyboru karty SD, zaznacz „Dysk”
Program ponownie zażąda wyboru urz. - karta SD
W oknach określających liczbę sektorów, ich początek oraz koniec powinny pojawić się dane karty SD
Docelowy:
Zaznacz „Plik”
UWAGA. Wybór innego rozwiązania spowoduje nadpisanie i utratę danych nośnika, na który chcesz zapisać kopię.
Po kliknięciu na „Plik”
pojawi się okno wyboru lokalizacji pliku devN_lba0_XX.bin - to pełna kopia posektorowa karty
N – nr urz. z widoczną karą SD
lba0_XX zakres kopiowanych sektorów karty
Wybrana lokalizacja MUSI dysponować wolnym miejscem większym od pojemności karty.

Dalsze czynności po wykonaniu kopii.
Sprawdź możliwość otwarcia Noname 01 . klik na niej i otwórz wolumin.
Ale to już chyba jutro.

Przepraszam zapomniałem:
Skopiuj 200 sektorów od LBA 2048 i wrzuć na jakiś serwer, a adres podaj na forum.
Narzędzia > Kopiuj sektory > :
Początkowy > wpisz 2048
Liczba sektorów wpisz 200
Oczywiście do pliku.
Wrzuć plik na jakiś serwer i podaj adres na forum
Przepraszam ponownie. Nie zauważyłem wczoraj, iż Andoid założył własne partycje, prawdopodobnie w formacie F2FS
DMDE tego nie obsługuje.
Ja również nie znam tego systemu. Może pod linuksem?


Powodzenia.