Odzyskanie partycji

Witam

pokusiłem się o zainstalowanie ubuntu. Posiadam dysk seagate baracuda 80 gb. Normalnie miałem na nim dwie partycje NTFS. Sformatowałem jedną, a na tej drugiej były ważne dane. Na tej co sformatowałem chciałem postawić linuxa (ta druga miała pozostać NTFS i miałem normalnie jej używać spod windowsa), więc w trakcie instalacji ubuntu na miejsce tej partycji co ją sformatowałem zrobiłem dwie; ext3 i swap. Linux chodzi pięknie, ale coś się porobiło i mi te dwie partycje czyli ext3 i swap zrobiło na miejscu tej co były ważne dane a pozostała ta NTFS co ją chciałem wywalić w trakcie tego partycjonowania.

Teraz sprawa wygląda tak, że chciałbym odzyskać tą partycje (chrzanić już linuksa, chcę tylko te dane odzyskać a było tam tego sporo bo ponad 30 gb).

Głupi byłem, że backupu nie zrobiłem ale cóż człowiek uczy się na błędach tylko że teraz ja ten błąd chciałbym naprawić :frowning:

ciężka sprawa. z tego co mówisz to “ważne dane” zostały już nadpisane przez pliki ubuntu, także odzyskanie może się nawet nie udać lub udać tylko częściowo. i nawet nie wiem co Ci poradzić, bo soft do odzyskiwania danych jaki znam pracuje tylko na partycjach fat/ntfs. musiałbyś usunąć partycje linuxowe, i założyć w ich miejsce taką jaka była i wtedy próbować odzyskiwać to co się nie nadpisało. ale według mnie raczej marna sprawa. nie rób tak jak pisałem, poczekaj na jakieś inne odpowiedzi, moja rada to ostateczność

Spróbuj przejechać dysk:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … toRec+6.10

(Obiema aplikacjami tesdisk+photorec)

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ild+127467

w testdisk niby wykrywa jakąś starą ntfs po tym jak wziąłem dokładniejsze szukanie ale nie chce coś działać bo pisze że nie zaznaczono partycji -_- a w photorec w ogóle nie wykrywa, tylko same swap i ext3 no i ten ntfs sformatowany. Chyba coś mi się zdaje, że będę musiał się pogodzić ze stratą :frowning:

Spróbuj wejść na partycje pod testdiskiem [klawisz “P”]. Da się?

Spróbuj R-Studio, do odzyskiwania danych z partycji linuxowych. Choć wątpie czy po zmianie systemu plików coś się da domowym sposobem uratować.

viewtopic.php?f=2&t=260017

niestety Hashi , masz rację, domowym sposobem tego się nie da odratować. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie się moim problemem, jednak nie da rady tego odzyskać

W Windows na końcu każdej partycji (w ostatnim sektorze danej partycji) jest kopia boot sectora i MFT mirrror także z odnalezieniem partycji nie powinno być problemu. Gorzej z konwersją na ext3.

Możesz dla pewności przelecieć dysk:

http://www.active-undelete.com/

Jestem ciekaw rezultatów.

dziwne… bardzo dziwne. Podczas skanowania przy 28% dysk zaczął “nerwowo” chodzić i się komp zawiesił -_-

Może konflikt systemu plików. Nadal masz partycje linuxową? Choć rzeczywiście to dziwne.

Nie mam już lunuxa. Zrobiłem z całego dysku dwie partycje -tak jak wcześniej. (obie ntfs). Jednak co jeszcze dziwniejsze zaniosłem dysk do kumpla i u niego cały dysk spokojnie przeskanowało, jednak bez zadowalających rezultatów : (

Jeśli Low Level scan nic nie znalazł to domowym sposobem nie odzyskacz raczej nic (tak szybko zeskanował Ci dysk?). Skan całej powierzchni dysku (80h).

no jakoś tak szybko poszło :slight_smile: pół godziny się skanowało. A dodam jeszcze znalazło tylko jeden dokument txt ;/