Odzyskanie plików po instalacji Visty

(jarmk) #1

Witam. Robiłem u znajomej reinstalację Visty, a po tym okazało się, że jej córka miała na pulpicie w jednym z mnóstwa folderów bardzo ważne prace do szkoły. Pytałem się czy wszystko poprzerzucali, czy można już instalować, itd...

No i teraz po 3 dniach się im przypomniało i jest płacz....

Poradźcie co zrobić, czy jest jakaś szansa na odzyskanie plików...?

Jestem teraz w pracy, ale i tak podejrzewam, że żadne przywrócenie systemu nic nie da...

(Wojteko10) #2

No zależy. Nie wolno nic instalować na dysku C i najlepiej nie korzystać z internetu itp. Może się okazać , że pliki są trochę dalej niż na początku partycji i uda się je odzyskać. Jak się nadpisały to ich już nie ma :frowning: Spróbuj takimi programami jak : Easy Recovery, Recover my Files czy Testdisc. Programami typu Recuva się nawet nie baw, bo one nic nie znajdą. Te dane to jest już odzyskiwanie zaawansowane.

(jarmk) #3

No właśnie...Vista oczywiście jest na C i jeszcze kilka innych programów oraz minęło kilka dni siedzenia w necie...

Czytam o różnych programach do odzyskiwania i okazuje się, że wszystko jest po angielsku i wszystko jakieś wersje nie pełne, testowe...

(Breitner) #4

Nic nie możesz zrobić, przepadło bezpowrotnie - w Twoim przypadku, oczywiście są firmy odzyskujące dane, ale to kosztuje nawet kilka tysięcy.

(Pablo79) #5

Tak jak napisał Breitner

Jeżeli zainstalowałeś ponownie system Windows na partycji C gdzie poprzednio znajdowały się te pliki to raczej są już one nie do odzyskania w warunkach domowych, jeżeli już to oddanie takiego dysku do firm które zajmują się odzyskiwaniem utraconych danych - no ale są to na pewno spore koszty.

(jarmk) #6

Tzn. tak - zrobiłem "nadinstalkę" po której na dysku C były dwa pliki Windows i Windows01 - coś takiego....ten stary usunąłem normalnie do kosza...także nie wiem do końca czy był format czy nie, bo nie za bardzo znam się na Viście...

Xp -ka instalowałem "tysiąc" razy i tu zawsze jest wybór format lub nie...natomiast instalując ww Vistę nic takiego nie było...

(Pablo79) #7

No można tak powiedzieć że zrobiłeś nadinstalkę.

Po prostu po zainstalowaniu Windows Vista został tam stary folder WINDOWS 01 z poprzedniej instalacji. Więc ta obecna instalacja której dokonałeś nadpisała poprzednią na partycji C i zawarte tam poprzednio dane i te pliki o których pisałeś są nie do odzyskania w warunkach domowych.