Odzyskanie plików po instalacji Visty

Witam. Robiłem u znajomej reinstalację Visty, a po tym okazało się, że jej córka miała na pulpicie w jednym z mnóstwa folderów bardzo ważne prace do szkoły. Pytałem się czy wszystko poprzerzucali, czy można już instalować, itd…

No i teraz po 3 dniach się im przypomniało i jest płacz…

Poradźcie co zrobić, czy jest jakaś szansa na odzyskanie plików…?

Jestem teraz w pracy, ale i tak podejrzewam, że żadne przywrócenie systemu nic nie da…

No zależy. Nie wolno nic instalować na dysku C i najlepiej nie korzystać z internetu itp. Może się okazać , że pliki są trochę dalej niż na początku partycji i uda się je odzyskać. Jak się nadpisały to ich już nie ma :frowning: Spróbuj takimi programami jak : Easy Recovery, Recover my Files czy Testdisc. Programami typu Recuva się nawet nie baw, bo one nic nie znajdą. Te dane to jest już odzyskiwanie zaawansowane.

No właśnie…Vista oczywiście jest na C i jeszcze kilka innych programów oraz minęło kilka dni siedzenia w necie…

Czytam o różnych programach do odzyskiwania i okazuje się, że wszystko jest po angielsku i wszystko jakieś wersje nie pełne, testowe…

Nic nie możesz zrobić, przepadło bezpowrotnie - w Twoim przypadku, oczywiście są firmy odzyskujące dane, ale to kosztuje nawet kilka tysięcy.

Tak jak napisał Breitner

Jeżeli zainstalowałeś ponownie system Windows na partycji C gdzie poprzednio znajdowały się te pliki to raczej są już one nie do odzyskania w warunkach domowych, jeżeli już to oddanie takiego dysku do firm które zajmują się odzyskiwaniem utraconych danych - no ale są to na pewno spore koszty.

Tzn. tak - zrobiłem “nadinstalkę” po której na dysku C były dwa pliki Windows i Windows01 - coś takiego…ten stary usunąłem normalnie do kosza…także nie wiem do końca czy był format czy nie, bo nie za bardzo znam się na Viście…

Xp -ka instalowałem “tysiąc” razy i tu zawsze jest wybór format lub nie…natomiast instalując ww Vistę nic takiego nie było…

No można tak powiedzieć że zrobiłeś nadinstalkę.

Po prostu po zainstalowaniu Windows Vista został tam stary folder WINDOWS 01 z poprzedniej instalacji. Więc ta obecna instalacja której dokonałeś nadpisała poprzednią na partycji C i zawarte tam poprzednio dane i te pliki o których pisałeś są nie do odzyskania w warunkach domowych.