Odzyskanie plikow

(Sznekol) #1

No to sytuacja wyglada tak:

wczoraj przychodze ze szkoly wlaczam kompa a on mi sie zaczyna co chwile resetowac przed logowaniem do mojego konta na kompie.

I nie udaje mi sie wejsc ani razu. Wiec probuje go naprawic przez opcje napraw przy wlozeniu plytki z windowsem.

Lecz przy naprawianiu pisze ze jeszcze 38, 37 , 36, 35 ,34min i przy 34min sie zatrzymuje i przez 3 godziny nic sie nie zmienia wiec resetuje komputer. i probuje zainstalowac nowego windowsa lecz na innej partycji niz ten stary windows zeby nie utracic waznych dla mnie danych ktore mam na partycji z starym windowsem. zainstalowalem nowego windowsa i myslalem ze skopiuje wazne dla mnie pliki z partycji z tym starym windowsem potem zrobie formata tego starego windowsa i bedzie spokoj lecz zapomnialem ze mialem haslo przez co nie mam dostepu do tych plikow. Co mam zrobic w tej sytuacji zeby odzyskac te pliki?

Bardzo prosze o pomoc.

Mam nadzieje ze to co napisalem jest zrozumiale

(Michalnet) #2

Możesz spróbować przejąć na własność katalog w którym znajdują się cenne dane (pojedyńczo pliki też możesz przejmować). Chodzi ogólnie oto abyś zmienił uprawnienia tego katalogu lub pojedyńczych plików tak aby każdy mógł z nimi robić co chce. kliknij prawym przyciskiem na pliku/katalogu i tam w opcjach powinno być coś o uprawnieniach - niechce mi się sprawdzać teraz, z resztą ja mam Home Edition więc u mnie wygląda to inaczej niż w Proffesionalu - a zakładam że masz wersję Proffesional. W wersji Proffesional (z tego co pamiętam) żeby w opcjach pliku lub katalogu wyświetlały się opcje dotyczące uprawnień trzeba było w explorerze w "opcje folderów" w zakładce "widok" odznaczyć jakąś opcję - nazywała się chyba "pokaż proste uprawnienia plików" czy jakoś tak, należało ją odchaczyć i już można było bawić się uprawnieniami.

W ostateczności możesz też użyć jakiegoś distro linuxa np. Ubuntu które startuje z płyty, otwierasz windowsową partycję(teraz one są chyba domyślnie podłanczane podczas staru takiego ubuntu)z cennymi danymi i kopiujesz je na inną windowsową partycję.

(Sznekol) #3

No ten sposob ze zmienianiem uprawnien dziala lecz kazdy pojedynczy pilk trzeba tak zmieniac co zajmuje bardzo duzo czasu. Bede mial robote do wieczora. Ale i tak wielkie podziekowania.