Odzyskanie plikow

No to sytuacja wyglada tak:

wczoraj przychodze ze szkoly wlaczam kompa a on mi sie zaczyna co chwile resetowac przed logowaniem do mojego konta na kompie.

I nie udaje mi sie wejsc ani razu. Wiec probuje go naprawic przez opcje napraw przy wlozeniu plytki z windowsem.

Lecz przy naprawianiu pisze ze jeszcze 38, 37 , 36, 35 ,34min i przy 34min sie zatrzymuje i przez 3 godziny nic sie nie zmienia wiec resetuje komputer. i probuje zainstalowac nowego windowsa lecz na innej partycji niz ten stary windows zeby nie utracic waznych dla mnie danych ktore mam na partycji z starym windowsem. zainstalowalem nowego windowsa i myslalem ze skopiuje wazne dla mnie pliki z partycji z tym starym windowsem potem zrobie formata tego starego windowsa i bedzie spokoj lecz zapomnialem ze mialem haslo przez co nie mam dostepu do tych plikow. Co mam zrobic w tej sytuacji zeby odzyskac te pliki?

Bardzo prosze o pomoc.

Mam nadzieje ze to co napisalem jest zrozumiale

Możesz spróbować przejąć na własność katalog w którym znajdują się cenne dane (pojedyńczo pliki też możesz przejmować). Chodzi ogólnie oto abyś zmienił uprawnienia tego katalogu lub pojedyńczych plików tak aby każdy mógł z nimi robić co chce. kliknij prawym przyciskiem na pliku/katalogu i tam w opcjach powinno być coś o uprawnieniach - niechce mi się sprawdzać teraz, z resztą ja mam Home Edition więc u mnie wygląda to inaczej niż w Proffesionalu - a zakładam że masz wersję Proffesional. W wersji Proffesional (z tego co pamiętam) żeby w opcjach pliku lub katalogu wyświetlały się opcje dotyczące uprawnień trzeba było w explorerze w “opcje folderów” w zakładce “widok” odznaczyć jakąś opcję - nazywała się chyba “pokaż proste uprawnienia plików” czy jakoś tak, należało ją odchaczyć i już można było bawić się uprawnieniami.

W ostateczności możesz też użyć jakiegoś distro linuxa np. Ubuntu które startuje z płyty, otwierasz windowsową partycję(teraz one są chyba domyślnie podłanczane podczas staru takiego ubuntu)z cennymi danymi i kopiujesz je na inną windowsową partycję.

No ten sposob ze zmienianiem uprawnien dziala lecz kazdy pojedynczy pilk trzeba tak zmieniac co zajmuje bardzo duzo czasu. Bede mial robote do wieczora. Ale i tak wielkie podziekowania.