Odzyskanie poukładanych danych w folderach


(J Wroblewski Net) #1

Hey włąśnie mój pracodawca wykasował ważne dane... kiedyś już tak zrobił i oddał to profesjonalnej firmie a ta mu wszystko przywróciła (pliki były tak samo poukładane, w foldrerach) Chcieliśmy to zrobic sami wiec użyliśmy programu "Recuva" co prawda odzyskaliśmy większośc (niektóre sie nie otwieraja) plików jednak bez folderów (totalny bajzer) dochodzenie co gdzie jak zajmie lata.... Czy jest jakis lepszy program który przywrórci pliki i foldery na ich miejsce? Albo czy jest jakiś artykuł który pokaże jak to wszystko zrobic ? Z góry dziękuje i pozdrawiam


(Filip Hh) #2

W Recuva w opcjach w zakładce Akcje zaznacz Odzyskaj strukturę katalogu.


(J Wroblewski Net) #3

zaznaczyłem ale nic się nie zmieniło... jak mam to rozumiec i odczytywac ?


(Hashi) #4

Samo drzewo da się odzyskac ale musiasz się liczyć, że może nastapić zmiana nawz folderów.

Active@undelete.


(J Wroblewski Net) #5

a jak to wyglada w profesjonalnych firmach? jak to odzyskują? że wszystko jest na swoim miejscu i wszystko dziła?

Może polecicie jakis programik?


(Jasiek.w) #6

Wykorzystują programy do backupu dysków i katalogów - Acronis True Image, Norton Ghost i inne. trzeba się zabezpieczać na wypadek wypadku z dyskiem. Backup można robić na CD/DVD lub na pendrivach lub na zewnętrznych dyskach.


(J Wroblewski Net) #7

tak ale jak przychodzi do nich klient który nie ma możliwości skożystania z przywracania systemu czy też innych backupów bo ich po prostu nie robił to jak działa firma/ wyszukuje pliki i zlepie je wcałośc ? ale i tak musi na czyms bazowac żeby wiedziec co gdzie było...


(Cedar) #8

Oprogramowanie do odzyskiwania skanuje każdy blok na dysku i na podstawie tego jak filesystem zapisuje znalezione te dane układa je w pełne pliki. Nie muszą wiedzieć co na dysku było, każdy plik ma odpowiednią strukturę i jest zapisany w blokach, które są dość dokładnie określone. Każdy blok danych zawiera też dodatkowe informacje kontrolne.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria: ... lik%C3%B3w


(Jasiek.w) #9

Poczytaj tego - firmy takie mają swoich programistów i innych analityków, którzy za godziwe pieniądze są w stanie odzyskać prawie wszystko z dysku niefrasobliwego posiadacza.

http://www.krollontrack.pl/program-do-o ... h,2,1.html

http://www.krollontrack.pl/odzyskiwanie ... 3,100.html

Nic ci nie da sam program - za licencję trzeba zapłacić, a ponadto trzeba go umieć obsłuzyć, by nie zrobić jeszcze więcej szkód.

Tu wersji trial ten program - można tylko podglądać pliki.

http://www.dobreprogramy.pl/EasyRecover ... 11721.html


(Filip Hh) #10

Napisz jeszcze jaki jest system na tym kompie i czy na tym dysku z którego zostały usunięte dane jest włączone "przywracanie system".

Bo jeżeli to jest Vista lub 7 i masz włączone to przywracanie to możesz użyć shadow explorer i tego opisu.


(J Wroblewski Net) #11

vista, sam wpadłem na pomysł żeby skorzystac z opcji przywracania systemu jednak nikt nie robił backupów i sie po prostu nie da...