Odzyskanie skasowanych email - Mozilla thunderbird

Witam. Posiadam system operacyjny win 7 hp i miałem klienta poczty mozilla thunderbird. Przez idiotyzm własciwie swój, z uwagi na awarie systemu kliknelem odzyskiwanie, co spowodowało, że system sformatowal partycje i zainstalowal sie na nowo(Swietny odzysk nie ma co, ale nie o tym mowa). I tak oto zostałem pozbawiony wszelkich danych z partycji systemowej, gdzie rówież znajdował się klient poczty, thunderbird wraz z wiadomościami. Zaraz po owym zajściu zabrałem się do odzyskiwania danych, ale jedyne co udało mi się odzyskać to plik inbox bez rozszerzenia o wadze około 330mb. I teraz pytanie me jest zgoła proste: Czy mogę odzyskać utracone wiadomości, a jeżeli tak to w jaki sposób? Dodam, że próba podmiany pliku, nie skutkuje niczym innym jak…niczym. Ptaszek myśli, myśli i nic się nie dzieje puste okno. Podmiany tzn nowe konto oraz wrzucenie do folderu. Czekam na propozycję i licze na to że jednak się uda…miałem te maile własciwie od początku. Pozdrawiam.

Jeśli system przywróciło Ci na tą samą partycję co dane z Thunderbirda to są duże szanse żę je nadpisało a to co odzyskałeś jest po prostu niekompletne… Gdybyś miał te dane na drugiej partycji to by była inna mowa bo by nic nie nadpisywało danych i by sobie tam spokojnie czekały na odzyskanie a tak to pozostaje Ci profesjonalne odzyskiwanie danych poprzez pozostałości magnetyczne :wink:

Tzn podczas odzyskiwania plik Inbox był nienadpisany. Przynajmniej tak informowała mnie Recuva. Jest jakas możliwość, że było to nieprawdą i plik jest nienadajacy się do użycia? Jeżeli tak to jak mogę to sprawdzic? Co śmieszne…podczas podmiany pliku inbox w TB mozilla dorzucała tam nowe maile i plik robił się większy, lecz poprzednich maili nie było widać, czy to coś znaczy?

A to plik Inbox jest taki wielki?? Czy my mówimy może o folderze? Bo jeśli plik Inbox jest taki duży to z pewnością uległ uszkodzeniu :slight_smile:

Inbox ma wielkosc jakos 333mb. Jest on taki duzy bo miałem tam jakos srednio 500maili + zalaczniki.

Bardzo wątpie aby ten plik był w całości “sprawny”, z doświadczenia pamiętam że pliki w Windowsie są piekielnie pogragmentowane (często nawet 5MB plik był w paruset fragmentach). Może spróbuj wyciągnąć z tego dane jakąś wtyczką do thunderbirda (są pewnie jakieś do zapisu i przywracania profili). Poza tym to wątpię abyś coś z tak wielkim plikiem zrobił.

Mozesz cos polecic?Bo aktualnie nic nie moge znalezc. Po za tym nie wiem jak w ogole sie za to zabrac. Szukam po tych forach ale nie moge nic znalezc…

Niestety zbytnio Ci w tym nie pomoge bo nie korzystam z thunderbirda. A wcześniejsza sugestia to tylko kwestia poszukania wtyczki.

Win7 ma usługi które defragmentują dysk prawie bez przerwy w tle więc powinno się udać maile odzyskać. Możesz spróbować napisać maila do całej tej mozilli z opisaną sprawą co i jak. W ostateczności instalować program od początku i podmienić tego inboxa. Chyba, że jakiegoś extractora byś znalazł - ale wątpię by thunderbird nie szyfrował tego pliku.

Jakie rozszerzenie powinien mieć ten plik inbox?

Własnie to jest to :]. Pliki z TB nie mają rozszerzenia.