Odzyskanie systemu z recovery, HP Pavilion DV6


(Squarff) #1

Witam was.

Mam problem, mój 3 czy tam 4 letni laptop coraz wolniej pracuje. Cóż się dziwić, w końcu przez ten czas zdążył się zabrudzić. Najpierw chciałem sobie odczyścić go jakimś programem stworzonym do tego. Chyba dwoma programami próbowałem i nie widzę zmian niestety. Parę miesięcy temu zainstalowałem PES13 i pierwsze mecze nie wskazywały na przeciążenie ani zacinanie się gry. Lecz z czasem zaczął się ciąć i ostro przegrzewać z tego powodu zdarzały się zamknięcia komputera ? Więc co z tym formatowanie bez usuwania windowsa ? Mam [recovery] czy coś da jeżeli go przywrócę do stanu fabrycznego ? Mój laptop to HP PAVILION DV6 :expressionless:


(falcon89) #2

Przeczyść układ chłodzenia laptopa i wymień pastę termoprzewodzącą (jeśli sam nie czujesz się na siłach to skorzystaj z usług serwisu).


(Squarff) #3

Tylko już po gwarancji a ile by to kosztowało ? i czy format przez recovery da coś ? a i czy opłaca się kupić mate chłodzącą ?


(Semtex) #4

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.


(falcon89) #5

To już zależy od konkretnego serwisu (ok 50-70 zł).

W kwestii przegrzewania nie.

Podstawki chłodzące dużo nie pomagają a tym bardziej kiedy układ chłodzenia jest zapchany kurzem.

Wstaw link do screena z HWMonitor (screena umieść np. tu link)