Odzyskanie sytemu lub padnięty dysk

na jednym z komputerów poleciał system Win XP albo dysk Samsung 80Gb), przepiąłem ten dysk do swojego kompa i dysk jest rozpoznawalny (na tamtym kompie również bios go widzi) ale nic na nim nie widać, windows widzi go jako niesformatowany. odpaliłem PC inspectora i on widzi dane na tym dysku. Co możecie poradzić co sprawdzić lub jakim narzedziem postawić system, najlepiej bez utraty danych.

A co dokładnie dzieje się z tamtym komputerem, który ma albo uszkodzony dysk albo padnięty Windows? Być może da się podnieść tamtego Windowsa albo zdiagnozować kompa? Podaj tutaj mniej więcej co się dzieje i jakie są komunikaty?

Jeśli jesteś pewny, że na pewno nie da się podnieść tego systemu, najlepiej skorzystaj z którejś dystrybucji Linuksowego LiveCD, np. Knoppix’a . Wiem, że to może być uciążliwe, ale to chyba jedno z najlepszych sposobów odzyskania tamtych danych z dysku.

Jeśli nie będziesz wiedział jak to zrobić, napisz to w swojej odpowiedzi :wink: Pozdro.

wyskakiwał komunikat, ze nie może odnaleźć pliku, ale nie podawał jakiego, tylko ścieżkę do katalogu System. Podpowiadał że aby odzyskać trzeba uruchomić instalatora, ale instalator nie chce odzyskać systemu, niby podpowiada, że trzeba nacisnąć R lecz nie reaguje na ten klawisz, tylko dalej i zakończ.

płytkę z linuxem, chyba gdzieś mam, była w PC World. A czy znasz może PC Inspoctora (on widzi dane na dysku)?

puściłem PC Inspectora i wyskakuje komunikat " bad parameter in boot sector: root directory cluster (4119533773) > count of clusters