Odzyskanie tapety

Cześć, mam pytanko.

czy jest możliwość odzyskania tapety sprzed reinstalacji windowsa?

Zepsuł mi się komputer i byłem zmuszony do reinstalacji windowsa bez możliwości włączenia go i odzyskania zdjęcia. Zdjęcie było ustawione jako tapeta pulpitu.

Posiadam folder Windows.old i zastanawiam się czy w nim znajduje się stara tapeta?

Zależy mi na odzyskaniu tego zdjęcia, ponieważ ma ono dla mnie znaczenie sentymentalne, a nie posiadam niestety pliku ze zdjęciem.

Da się, ale musiałbyś zlecić to firmie specjalizującej się w odzyskiwaniu danych, ale cennik mają taki, że nie wiem, czy opłaca się zlecać odzyskanie jednego pliku. Możesz jeszcze skorzystać z get data back, ale jego licencja również nie jest tania…

rozumiem, dzięki za pomoc :wink:

Ale gdzie ono było umieszczone wtedy, gdy pełniło funkcję Tapety? Na której partycji, w jakim folderze?

Normalnie tapety umieszcza się w C:/WINDOWS/ folder Web i tam gdzieś powinny być, również teraz w tym folderze Windows.old

Masz już przynajmniej nauczkę, że cennych plików nie trzyma się na partycji z Windowsem… Prawidłowo wazne pliki powinno się trzymać na fizycznie osobnym dysku, albo trzymać na jednym i na drugim przechowywać kopię, bo niestety jak padnie dysk, a masz na nim super ważne pliki, na których utratę nie możesz sobie pozwolić i oddałbyś dysk do odzyskania tych plikow, to firma wystawiłaby Ci taki rachunek, że wgniotłoby Cię w ziemię, bo w przypadku odzyskiwania danych trzeba liczyć się z kosztem nawet kilku tysięcy złotych…

Nie wiem jak win7 ale winXP przy ustawianiu jakiegoś pliku jako tapetę robi sobie kopię tego pliku w formacie bmp pod nazwą wallplaper lub wallpaper1 w folderze ustawień użytkownika (w moim XP jest to C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Wallpaper1.bmp).

Jeśli masz pliki ze starego systemu to możesz poszukać czy nie ma wśród nich pliku z twoją tapetą pod podobną nazwą.

powinno być w Windows.old\Web\Wallpaper\Windows\