Odzyskanie utraconych danych

Kilka dni temu zainstalowałem program Jaws ToPDF, jednak nie spodobał mi się, więc postanowiłem go usunąć. Odinstalowałem go poprzez panel sterowania, klikając wszędzie, jak leci '“yes”. Gdy wszedłem w partycję, w której był zainstalowany ten program zauważyłem, że razem z programem usunęły mi się wszystkie dane, są to głównie zdjęcia.

Wiecie może jak je odzyskać??

Programem :arrow: PC Inspector File Recovery.

:arrow: Instrukcja

Dodatkowo:

Inne programy do odzyskiwania danych

i ten temat: viewtopic.php?t=78136

Zainstalowałem program, odzyskałem utracone zdjęcia, jest jednak jeden problem. Gdy otwieram dane zdjęcie, aby je zobaczyć, to pojawia mi się komunikat “Podgląd niedostępny” lub “Loading of one or more plug-in files has failed. The plug-in files might be either corrupt or not valid”.

Czyli już nie odzyskam tych fotek ?? :frowning:

EDIT:

Jeszcze jedno, jak wyłączam program, to wyświetla mi się komunikat “Access violation ad address 00403AF4 in module ‘filerecovery.exe’. Read of address 00000114”

Jakim programem otwierasz i w jakim formacie są te pliki ??

Pliki są w formacie JPG (aparat cyfrowy, foty z telefonów komórkowych), a otwieram je programami “Nero Photosnap Image Viewer” i “Podgląd obrazów i faksów systemu Windows”.

To w takim razie spróbuj użyć programu JPEG Recovery Professional

Więcej tego typu softu znajdziesz tutaj - http://www.softplatz.com/software/corrupted-jpeg/

To również nie pomaga…

Co prawda, mogę już te zdjęcia “oglądać”, ale są po prostu zamazane, albo wycięte w połowie…

Chyba będę musiał się przyzwyczaić, że zdjęcia głównie z telefonów są stracone (z aparatu są jeszcze na kracie) :frowning:

Jeżeli jest taki stan rzeczy to po porostu część danych nie została poprawnie odczytana, bądź na skutek nadpisania poszczególnych bitów obrazek stał się nieczytelny. Jest to sytuacja, w której program do odzyskiwania danych nie był w stanie odczytać pełnej informacji o obrazie. W tej sytuacji jedyne co można zrobić to użyć innego programu do odzyskania danych (zamiast PC Inspector File Recovery).