Odzyskanie utraconych danych

(Chris740) #1

Kilka dni temu zainstalowałem program Jaws ToPDF, jednak nie spodobał mi się, więc postanowiłem go usunąć. Odinstalowałem go poprzez panel sterowania, klikając wszędzie, jak leci '"yes". Gdy wszedłem w partycję, w której był zainstalowany ten program zauważyłem, że razem z programem usunęły mi się wszystkie dane, są to głównie zdjęcia.

Wiecie może jak je odzyskać??

(Cosik Ktosik) #2

Programem :arrow: PC Inspector File Recovery.

:arrow: Instrukcja

Dodatkowo:

Inne programy do odzyskiwania danych

i ten temat: viewtopic.php?t=78136

(Chris740) #3

Zainstalowałem program, odzyskałem utracone zdjęcia, jest jednak jeden problem. Gdy otwieram dane zdjęcie, aby je zobaczyć, to pojawia mi się komunikat "Podgląd niedostępny" lub "Loading of one or more plug-in files has failed. The plug-in files might be either corrupt or not valid".

Czyli już nie odzyskam tych fotek ?? :frowning:

EDIT:

Jeszcze jedno, jak wyłączam program, to wyświetla mi się komunikat "Access violation ad address 00403AF4 in module 'filerecovery.exe'. Read of address 00000114"

(Kolmar) #4

Jakim programem otwierasz i w jakim formacie są te pliki ??

(Chris740) #5

Pliki są w formacie JPG (aparat cyfrowy, foty z telefonów komórkowych), a otwieram je programami "Nero Photosnap Image Viewer" i "Podgląd obrazów i faksów systemu Windows".

(Kolmar) #6

To w takim razie spróbuj użyć programu JPEG Recovery Professional

Więcej tego typu softu znajdziesz tutaj - http://www.softplatz.com/software/corrupted-jpeg/

(Chris740) #7

To również nie pomaga...

Co prawda, mogę już te zdjęcia "oglądać", ale są po prostu zamazane, albo wycięte w połowie...

Chyba będę musiał się przyzwyczaić, że zdjęcia głównie z telefonów są stracone (z aparatu są jeszcze na kracie) :frowning:

(Kolmar) #8

Jeżeli jest taki stan rzeczy to po porostu część danych nie została poprawnie odczytana, bądź na skutek nadpisania poszczególnych bitów obrazek stał się nieczytelny. Jest to sytuacja, w której program do odzyskiwania danych nie był w stanie odczytać pełnej informacji o obrazie. W tej sytuacji jedyne co można zrobić to użyć innego programu do odzyskania danych (zamiast PC Inspector File Recovery).