Odzyskanie utraconych danych


(Artmar1895) #1

Witam !

Otóż utraciłem dane z dysku D w dość nie fortunny sposób ale odzyskałem część danych i teraz pytanie czy jak użyję innego programy do odzyskania danych to czy nie utracę danych aktualnie znajdujących na dysku D.Pytam ponieważ stracone dane były na D odzyskałem i znowu zapisałem na D i czy jak użyje programu to czy nie stracę tych danych aktualnie znajdujących się na dysku


(Cedar) #2

Zrobiłeś coś, czego pod żadnym pozorem nie wolno robić.

Zapisując odzyskane dane na D mogłeś nadpisać pozostałości plików, które odzyskałeś.

Przy odzyskiwaniu jako miejsce docelowe należy zawsze użyć innego dysku/partycji.

Sprawdź program Recuva: http://www.dobreprogramy.pl/Recuva,Prog ... 13044.html ale odzyskuj dane na jakąś inną partycję/dysk.


(Artmar1895) #3

dobra ale czy nie stracę danych z D ??


(Piotrkijak) #4

nie styracisz, o ile nie zainstalujesz na nim programu. Bardzo dobry jest get data back for ntfs, w 100% polecam, ponieważ pomógł mi odzyskać 100% danych jakie straciłem po nieumyślnym skasowaniu. Program też radzi sobie z odzyskaniem danych po formacie i nadpisaniu, tak więc z przy nim nie powinieneś mieć problemu z odzyskiem.


(Artmar1895) #5

dzięki za pomoc

ale jak zwykle małe ale wybrałem opcję która dotyczyła odzyskania danych po formacie (angielski znam w średnim stopniu) i widzę swój dysk wszystko pięknie widzę że jest podzielony na 2 partycję ale z drugiej idzie rozgałęzienie a tam partycja która nosi nazwę podobną zresztą zobaczcie sami poniższy zrzut :

beztytuutb.png

Uploaded with ImageShack.us


(Piotrkijak) #6

Jest ok, zaznaczasz pod logical drives tą partycję z której chcesz odzyskać dane i jedziesz z koksem... :smiley:


(Artmar1895) #7

Wielkie dzięki odzyskałem dane ładnie poukładane w folderach wszystko tak jak trzeba polecam ten programik wszystkim którzy utracili dane wielkie dzięki za pomoc :smiley: