Odzyskanie Windows 7

Witam wszystkich!

Jest to moja pierwsza aktywność na forum.

Mam problem. Wczoraj na moim laptopie Samsung R530 chciałem zainstalować XP jako drugi system obok Windows 7. Wszystko szło elegancko do czasu kiedy miałem wybierać partycję na której chcę zainstalować nowy system. Wybrałem nową partycję, którą wcześniej stworzyłem. Przygotowywanie do instalacji przeszło sprawnie i przyszedł czas na instalację. Tutaj po około 30 sekundach laptop sam się wyłączał. Kiedy go włączałem, instalacja rozpoczynała się na nowo i również po 30 sekundach laptop się wyłączył. Po tym zrezygnowałem z instalacji Windowsa XP i chciałem powrócić do Windowsa 7 ale jakby go nie było, więc chciałem “odzyskać sytem”.Przy włączaniu komputera mam do wyboru dwie opcje F2 to wejście do BIOSA i F4 to Recovery. Po wejściu do RECOVERY wyświetliła się informacja że nie ma dysku CD czy coś takiego. Teraz zainstalowałem Ubuntu, żeby w jakiś sposób przeglądać internet.

Posiadam płytkę do odzyskiwania systemu, którą nagrywałem po zakupie laptopa 3 lata temu. Teraz komputer nie chce mi jej odczytać.

Czytałem w internecie o partycji RECOVERY. Jak ją uaktywnić? Czy jest jakiś sposób na odzyskanie Windowsa 7?

Proszę o szybką pomoc,

Pozdrawiam

Najmniej zabawy będzie z załatwieniem sobie płyty z czystym Windowsem 7 (taka sama wersja jaką miałeś zainstalowana), zainstalowanie z niej systemu, później sterowniki i gra.

Co to znaczy, że komputer nie chce Ci jej odczytać? Ustawiłeś w BIOSie bootowanie w pierwszej kolejności z napędu optycznego?

Zawsze możesz użyć płyty z Windows 7 OEM pożyczonej od np. znajomego pod warunkiem, że będzie w tej samej wersji (np. Home Premium), Klucz licencji masz na spodzie notebooka na naklejce COA. Potrzebne będą oczywiście sterowniki ze strony producenta.

P.S.

Poczytaj sobie w necie o instalowaniu dwóch systemów jednocześnie, a w szczególności o kolejności w jakiej należy instalować systemy…

:roll:

Ustawiłem w BIOSIE żeby CD czytał w pierwszej kolejności.

Przez Linuxa widzę, że na płycie są jakieś pliki.