Odzyskanie wydrukowanego tekstu

Witam, otóż w programie Microsoft Word został stworzony dokument tekstowy, wydrukowany i nie zapisany na dysku. Nie mam do samego dokumentu dostępu lecz chcialbym go jakos odzyskać aby przeczytać jego treść. Jest to możliwe?

Możesz spróbować odzyskać dane jakimś programem do ozyskiwania.

SPoro jest dostępnych na vortalu.

Może jest w folderze “temp”, albo “WINDOWS”. Możesz również wpisać nazwę pliku (jeśli pamiętasz) w wyszukiwarce.

Niby jakiego pliku nazwę skoro nie był zapisany…

Dokładnie najpierw poszukaj plików tymczasowych ponieważ nie zapisałeś tego pliku. Instalowanie programu do odzyskiwania danych na tej samej partycji nie jest najlepszym wyjściem.

Poszukaj tutaj:

“C:\ Documents and Settings\Application Data\Microsoft\Word”.

“C:\ Documents and Settings\Ustawienia lokalne\Temp”

Jeśli Ty stworzyłeś ten dokument to przeczytaj to co wydrukowałeś. Jeśli jednak chcesz przeczytać dokument, który nie był przeznaczony dla Ciebie to zwróć się do autora dokumentu.

~wrdxxxx.tmp

~wrfxxxx.tmp

~wraxxxx.tmp

Złączono Posta : 18.06.2007 (Pon) 23:42

Choć zazwyczaj są one usuwane przy zamknieciu Worda. Odzyskanie danych nie jest złym pomysłem - musiałbyś szukać takich plików jak wyżej (tylko pozostaje kwestia instalacji; nawet zamknięcie systemu powoduje nadpisanie części danych)

To jest najprostsze wyjście :smiley:

Albo zeskanować i użyć programu do rozpoznawania tekstu…

?

wpierw został stworzony, a następnie wydrukowany bez zapisywania go poprostu. Program został zamknięty i tyle. Do dokumentu nie mam dostępu już a chce go odzyskać. Przeszedł przez moją drukarke a nie moge go zobaczyć… . W Tempie go nie ma…

Tak jak miałeś podane wcześniej -> użyć programu do odzyskiwania danych (np. darmowy: “PCI File Recovery” -> Tools -> Find lost data), tylko musisz się liczyć z tym, że pliki mogą zostać nadpisane podczas instalacji programu (samo korzystanie z przeglądarki zmniejsza szanse na odzyskanie danych; lub podłączyć dysk pod koncentrator do innego kompa). Szukać plików z rozszerzeniami .tmp. Dane odzyskane zapisywać na inny nośnik np. pendrive.