Odzyskaniwanie hasła

Głupia i śmieszna sprawa. Zainstalowałem program do generowania i przechowywania haseł. Niestety po kilku tygodniach zgubiłem kartkę z hasłem głównym - otwierającym bazę programu. Jak odzyskać to hasło?

Głupia i śmieszna sprawa…

Na tym forum pomocy nie uzyskasz… :roll:

nie rozumiem, dlaczego nie?

Bo takie programy mozna uzyć do czegos innego. :slight_smile:

widzę że stosujecie prewencję typu: nie podajemy noży do obiadu bo ktoś mógłby się pociąć…

Hmmmmm a skąd mamy wiedzieć że nie chcesz włamać się do czyjegoś folderu ??

Nie za bardzo rozumiem jak można zapomnieć hasło a postępowanie:

Zapisywanie haseł na kartce można porównać do zostawienia kluczy do mieszkania pod wycieraczką.

Kartka to wydruk z tegoż programu Porównianie do kluczy pod wycieraczką jest dość kaleki, bo kartka była w domu, a nie wsunięta pod pokrywę notebooka czy w torbę. Nie zabierałem jej nigdzie, bo zapisane były tam tylko hasła do przelewów online, co robię tylko w domu.

Jedyną gwarancją w tej sytuacji jest moje słowo, możecie oczywiście nie wierzyć. Ale na dobreprogramy.pl jest kilka programów do odzyskiwania haseł z plikó offica, czy więc ich dostępność jest również zagrożeniem dla osób trzecich?

Bez przesady hasła i kody też zapisuję na kartkach i przechowuję w bezpiecznych miejscach w pracy jest sejf. To jednak względy bezpieczeństwa jak by MI sie coś stało. A ty masz problem nie trzeba było gubić (zakładam, że napisałeś prawdę) a tu nikt ci nie pomorze – szukaj kartki to jedyna rada.