Odzyskiwanie czy przywracanie systemu?

Chcę sformatowac komputer. Mam w nim opcje przywracania systemu i odzyskiwania systemu [tutaj opcja utworzenia bądź nie kopii zapasowej plików]. Która opcję wybrac?

nie format komputera lecz dysku

instalacja systemu http://www.google.pl/#hl=pl&output=search&sclient=psy-ab&q=instalacja+windows+xp&oq=instalacja+wind&gs_l=hp.3.2.0l4.0.0.1.221.0.0.0.0.0.0.0.0…0.0…0.0.ZhsI2T4R5mE&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=3a8eb0b910b7ab25&biw=1024&bih=644

Jedno wyklucza drugie. Jak chcesz sformatować DYSK, to po co chcesz używać przywracania bądź odzyskiwania? Przywracanie bądź odzyskiwanie służy powiedzmy do naprawienia bądź odświeżenia systemu bez konieczności formatowania partycji.

Antrymir ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

Reinstalacja Windows XP bez utraty danych: instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html

Odzyskiwanie systemu. Narzędzia Windows XP: http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwani … 11269.html

Warto wykonywać kopie zapasowe. Albo poprzez narzędzia wbudowane w system (patrz link wyżej). Albo polecam bezpłatne narzędzie Paragona: http://www.sendspace.pl/file/29be869eb8 … cjaparagon Program do odczytu instrukcji http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade … 11539.html lub http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Reade … 14318.html Tak to działa. Przykładowo instalujesz i konfigurujesz system, uruchamiasz komputer z płyty Paragona, tworzysz obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive. W razie problemów uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możesz zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe masz) i w razie gdyby system padł, to uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robisz obraz raz i zapominasz do czasu awarii.

Pozdrawiam!