Odzyskiwanie czy przywracanie systemu?


(Antrymir) #1

Chcę sformatowac komputer. Mam w nim opcje przywracania systemu i odzyskiwania systemu [tutaj opcja utworzenia bądź nie kopii zapasowej plików]. Która opcję wybrac?


(Marcin1025) #2

nie format komputera lecz dysku

instalacja systemu http://www.google.pl/#hl=pl&output=search&sclient=psy-ab&q=instalacja+windows+xp&oq=instalacja+wind&gs_l=hp.3.2.0l4.0.0.1.221.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0...0.0.ZhsI2T4R5mE&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=3a8eb0b910b7ab25&biw=1024&bih=644


(Lufcik) #3

Jedno wyklucza drugie. Jak chcesz sformatować DYSK, to po co chcesz używać przywracania bądź odzyskiwania? Przywracanie bądź odzyskiwanie służy powiedzmy do naprawienia bądź odświeżenia systemu bez konieczności formatowania partycji.


(Kaka') #4

Antrymir ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif


(adam9870) #5

Reinstalacja Windows XP bez utraty danych: instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html

Odzyskiwanie systemu. Narzędzia Windows XP: http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwani ... 11269.html

Warto wykonywać kopie zapasowe. Albo poprzez narzędzia wbudowane w system (patrz link wyżej). Albo polecam bezpłatne narzędzie Paragona: http://www.sendspace.pl/file/29be869eb8 ... cjaparagon Program do odczytu instrukcji http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade ... 11539.html lub http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Reade ... 14318.html Tak to działa. Przykładowo instalujesz i konfigurujesz system, uruchamiasz komputer z płyty Paragona, tworzysz obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive. W razie problemów uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możesz zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe masz) i w razie gdyby system padł, to uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robisz obraz raz i zapominasz do czasu awarii.

Pozdrawiam!