Odzyskiwanie danych .dat


(potus) #1

Wiem że temat był dużo razy poruszany w różnych konfiguracjach. Ale od początku.

Ponieważ chcę kupić nowego kompa a mam windowsa OEM i nie chciałem go aktywować żeby nie został przypisany do starego kompa co 30 dni re instalowałem windę i 30 dni użytkowałem. Jednakże ostatnim razem zamiast wcisnąć "NAPRAW" nacisnąłem "ZAINSTALUJ OD NOWA" i teraz w Documents and Settings poprzedni profil (za każdą instalacją tworzyłem nowy profil ) jest niedostępny i prawdopodobnie wszystko co w nim było zostało skasowanie. Na pulpicie miałem bardzo ważne dane a i archiwum GG oraz dokumenty potrzebuję odzyskać.]

Jak odzyskać konkretny katalog. Jakimś programem do odzysku danych odnalazło mi ponad 9000 plików i jak mam tam znaleść to co potrzebuję ?? przecież nie będę wertował 9000 plików. Poza tym nie pamiętam już nazw wszystkich plików. Aaaaa i dodam że zainstalowałem jakby od nowa FFoxa GG i Total Comandera w zasadzie nainstalowałem bo one już tam były tylko nie szło ich uruchomić Pomocy !!

PS Rozszerzenie .dat ma archiwum GG.


(goomish) #2

Jeżeli się jakoś bardzo nie postarałeś, żadne dane ze starych plików nie zostały usunięte. Po prostu nie masz teraz do nich dostępu z powodu uprawnień NTFS (jeśli nawet nowe konto ma identyczną nazwę i hasło jak poprzednie - dla systemu jest to nowy użytkownik i blokuje dostęp do danych innego). Przejmij foldery (i pliki) starych profili a następnie ustaw odpowiednie prawa dostępu (choćby i 'Pełen dostęp')

JAK: Przejmowanie na własność pliku lub folderu w systemie Windows XP

Jak ustawiać, wyświetlać, zmieniać lub usuwać uprawnienia specjalne do plików i folderów w systemie Windows XP.

Jeżeli masz XP Home przejęcie na własność i ustawienie uprawnień musisz wykonać w trybie awaryjnym (aby mieć dostęp do zakładki Zabezpieczenia we właściwościach folderu/pliku).

P.S. Odrobinę nie na temat ale... wersje OEM programów (w tym także systemu) są zwykle, a Windows XP na pewno ), "przywiązane" do konkretnego komputera (lub innej części komputerowej). Krótko mówiąc nie możesz go instalować na innym komputerze niż na tym z którym go otrzymałeś. Nawet jeżeli tak kopia systemu nie była nigdy wcześniej aktywowana czy aktywowana. Aby być w pełni legalny powinieneś kupić kolejną kopię systemu związaną (fakturą, jakąś częścią itp) z tym nowym komputerem. Takie są niestety wady programów OEM - teoretycznie są dużo tańsze ale w niektórych przypadkach może się okazać że się przepłaca :).


(potus) #3

już wszystko wiem

dziękuję