Odzyskiwanie danych .dat

Wiem że temat był dużo razy poruszany w różnych konfiguracjach. Ale od początku.

Ponieważ chcę kupić nowego kompa a mam windowsa OEM i nie chciałem go aktywować żeby nie został przypisany do starego kompa co 30 dni re instalowałem windę i 30 dni użytkowałem. Jednakże ostatnim razem zamiast wcisnąć “NAPRAW” nacisnąłem “ZAINSTALUJ OD NOWA” i teraz w Documents and Settings poprzedni profil (za każdą instalacją tworzyłem nowy profil ) jest niedostępny i prawdopodobnie wszystko co w nim było zostało skasowanie. Na pulpicie miałem bardzo ważne dane a i archiwum GG oraz dokumenty potrzebuję odzyskać.]

Jak odzyskać konkretny katalog. Jakimś programem do odzysku danych odnalazło mi ponad 9000 plików i jak mam tam znaleść to co potrzebuję ?? przecież nie będę wertował 9000 plików. Poza tym nie pamiętam już nazw wszystkich plików. Aaaaa i dodam że zainstalowałem jakby od nowa FFoxa GG i Total Comandera w zasadzie nainstalowałem bo one już tam były tylko nie szło ich uruchomić Pomocy !!

PS Rozszerzenie .dat ma archiwum GG.

Jeżeli się jakoś bardzo nie postarałeś, żadne dane ze starych plików nie zostały usunięte. Po prostu nie masz teraz do nich dostępu z powodu uprawnień NTFS (jeśli nawet nowe konto ma identyczną nazwę i hasło jak poprzednie - dla systemu jest to nowy użytkownik i blokuje dostęp do danych innego). Przejmij foldery (i pliki) starych profili a następnie ustaw odpowiednie prawa dostępu (choćby i ‘Pełen dostęp’)

JAK: Przejmowanie na własność pliku lub folderu w systemie Windows XP

Jak ustawiać, wyświetlać, zmieniać lub usuwać uprawnienia specjalne do plików i folderów w systemie Windows XP.

Jeżeli masz XP Home przejęcie na własność i ustawienie uprawnień musisz wykonać w trybie awaryjnym (aby mieć dostęp do zakładki Zabezpieczenia we właściwościach folderu/pliku).

P.S. Odrobinę nie na temat ale… wersje OEM programów (w tym także systemu) są zwykle, a Windows XP na pewno ), “przywiązane” do konkretnego komputera (lub innej części komputerowej). Krótko mówiąc nie możesz go instalować na innym komputerze niż na tym z którym go otrzymałeś. Nawet jeżeli tak kopia systemu nie była nigdy wcześniej aktywowana czy aktywowana. Aby być w pełni legalny powinieneś kupić kolejną kopię systemu związaną (fakturą, jakąś częścią itp) z tym nowym komputerem. Takie są niestety wady programów OEM - teoretycznie są dużo tańsze ale w niektórych przypadkach może się okazać że się przepłaca :).

już wszystko wiem

dziękuję