Odzyskiwanie danych po formacie dysku

Witam,

Wczoraj nastąpił dziwny problem natury technicznej… Robiłem format dysku z usb, wszystko było ok… oprócz tego, że albo ja, albo system zamienił wyświetlanie dysku C z D… pierwszy format poszedł normalnie… (myślałem, że to c:) ale patrząc dalej stary system nadal był na dysku…

więc ponownie wróciłem do instalacji i sformatował się już właściwy dysk… (teoretycznie ten d: ) nie wiem jak to się podmieniło, ale instalka xp z usb to jakaś zmora.

Teraz chciałbym odzyskać fotki z dysku D…

poniekąd to zrobiłem używając active file recovery, ale po przeszukaniu dysku D: (już tego odpowiedniego) i przywróceniu wszystkich plików .jpg okazało się, że to nie moje fotki, a jakieś wszystkie :confused: (z naszej klasy… jakieś dziwne nie moje zdjęcia… ) tak jakby były nie tylko moje:/ przeplatały się co prawda z tymi moimi pamiątkowymi, ale większości nie było…

Może ktoś mi doradzić, czy da się coś z tym zrobić ?

dobry darmowy program recuva, ten sam producent co deffag i ccleaner

Problem z nie twoimi zdjęciami można wytłumaczyć m.in. tym że system je przechowywał w tempie podczas wczytywania przypadkowych stron.

Miałem podobne zdarzenie.Uratował mnie malutki programik o nazwie Disc Digger.Bardzo prosty w obsłudze.Powodzenia.

Próbowałem ww programami i żaden mi nie pomógł. Miałem na lapku około 8gb zdjęć //ort , a wyszykuje mi właśnie wszystkie oprócz tych których szukam:/

i tak dodatkowo…

Wie ktoś jakim programem mogę również odkopać archiwum nowego gg? On ma chyba rozszerzenie .db

Jeżeli wykonałeś zwykły format(nie szybki) i instalowałeś dodatkowo na tej partycji programy, to możesz zapomnieć o odzysku tych zdjęć, ponieważ zostały już nadpisane przez obecne pliki…

Nic nie instalowalem i nic tam nawet nie kopiowalem :slight_smile:

robiony byl szybki format NTFS.

Niech ktos doradzi, czy da sie je odzyskac oprocz tych zdjec temporary… :confused: no i archiwum od nowego gg rozszerzenie .db z tego co widze.

Spróbuj programem photorec, który jest dołączony do programu testdisk: http://www.dobreprogramy.pl/TestDisk-Ph … 12758.html Ja przy pomocy tego narzędzia bez problemu odzyskałem wszystkie fotki po uszkodzeniu systemu plików na karcie pamięci apartu cyfrowego oraz po szybkim formacie - do odzyskiwania zdjęć z dysku twardego też się nadaje…

Instrukcja: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=15931