Odzyskiwanie danych po przywróceniu systemu z recovery


(pppoe) #1

Rozważam opcję sprzedaży swojego laptopa ponieważ jest jeszcze coś wart, a 12 GB Ramu i tak nie wykorzystuję. Zastanawia mnie jednak jedna rzecz. Na laptopie miałem dość osobiste pliki, zdjęcia, CV i inne. Czy po przywróceniu systemu do ustawień fabrycznych z partycji recovery utworzonej fabrycznie programem Dell backup and recovery jest możliwe? Słyszałem, że są firmy, które za opłatą zajmują się takimi rzeczami i czy w związku z tym jest to możliwe tak samo jak po zwykłym formacie?


(banita71) #2

Eraser nieodwracalnie kasuje pliki, foldery oraz nadpisuje puste miejsce, na którym wcześniej zapisane były jakiekolwiek dane, nie pozostawiając po nich żadnych śladów.

Po użyciu tego programu i przywróceniu systemu z partycji recovery możesz bez obaw oddać laptopa w inne ręce.

 


(pppoe) #3

Fajne narzędzie, zapamiętam je sobie, ale co w sytuacji gdy pliki zostały usunięte tylko poprzez dwukrotne przywrócenie systemu z recovery? Bo rozumiem, że eraser można użyć do usunięcia plików, ale nie już po tym, gdy te pliki zostały usunięte w inny sposób.


(banita71) #4

Program ten posiada funkcję nadpisywania pustego miejsca po usuniętych wcześniej plikach.

Po tej operacji odzyskanie czegokolwiek co wcześniej było zapisane jest niemożliwe.


(pppoe) #5

Nie wiem, wyświetla w logach “odmowa dostępu” przy próbie nadpisania danych, nie będę się aż tak bawił.


(banita71) #6

Uruchom jako administrator.


(pppoe) #7

To samo, próbowałem na innym komputerze i ten sam komunikat w logach, ale to bez znaczenia i tak nie mam ochoty siedzieć przed tym komputerem już.