Odzyskiwanie danych po przywróceniu systemu z recovery

Rozważam opcję sprzedaży swojego laptopa ponieważ jest jeszcze coś wart, a 12 GB Ramu i tak nie wykorzystuję. Zastanawia mnie jednak jedna rzecz. Na laptopie miałem dość osobiste pliki, zdjęcia, CV i inne. Czy po przywróceniu systemu do ustawień fabrycznych z partycji recovery utworzonej fabrycznie programem Dell backup and recovery jest możliwe? Słyszałem, że są firmy, które za opłatą zajmują się takimi rzeczami i czy w związku z tym jest to możliwe tak samo jak po zwykłym formacie?

Eraser nieodwracalnie kasuje pliki, foldery oraz nadpisuje puste miejsce, na którym wcześniej zapisane były jakiekolwiek dane, nie pozostawiając po nich żadnych śladów.

Po użyciu tego programu i przywróceniu systemu z partycji recovery możesz bez obaw oddać laptopa w inne ręce.

 

Fajne narzędzie, zapamiętam je sobie, ale co w sytuacji gdy pliki zostały usunięte tylko poprzez dwukrotne przywrócenie systemu z recovery? Bo rozumiem, że eraser można użyć do usunięcia plików, ale nie już po tym, gdy te pliki zostały usunięte w inny sposób.

Program ten posiada funkcję nadpisywania pustego miejsca po usuniętych wcześniej plikach.

Po tej operacji odzyskanie czegokolwiek co wcześniej było zapisane jest niemożliwe.

Nie wiem, wyświetla w logach “odmowa dostępu” przy próbie nadpisania danych, nie będę się aż tak bawił.

Uruchom jako administrator.

To samo, próbowałem na innym komputerze i ten sam komunikat w logach, ale to bez znaczenia i tak nie mam ochoty siedzieć przed tym komputerem już.