Odzyskiwanie danych - problem z odtworzeniem

Witam,

 

mam sformatowany dysk, z którego chciałabym odzyskać dane, używałam różnych programów, stanęło na eSupport Undelete Plus - wszystko fajnie, ale dysk duży (500Gb) i kiedy w końcu przeszukał cały dysk, wyświetlił wyniki - wszystko super, wraz z drzewem katalogów, rozmiarami, itp, na próbę odzyskałam jeden plik - zdjęcie, które odtworzyło się jak należy. Niestety później musiałam wyłączyć komputer, wyniki się skasowały, a program wyłączył. Odpaliłam go ponownie - ponownie prawidłowo wyszukał wszystkie cały system plików, jaki był na dysku, bez problemu przywraca wszystkie pliki (muzyka, zdjęcia, dokumenty), lecz żadnego z nich nie da się otworzyć. Jakieś rady? Po sformatowaniu na dysku nic nie było robione, dysk jest podpięty po USB (mam tylko laptop), nie wyskoczył żaden błąd ani problem, dysk też nie został rozłączony ani podczas ani po wyszukiwaniu. 

Szukam jakiegokolwiek rozwiązania na odzyskanie danych, innego niż oddanie do specjalistycznej firmy, gdzie za dysk o tej pojemności zawołają sobie kilka tysięcy… proszę o pomoc, jeśli komuś wpadnie jakiś pomysł.

Pozdrawiam!

Eee tam, tygląda na logiczne uszkodzenie, pewnie max 600-800, diagnostyka i tak zazwyczaj jest gratis.

Formatowanie można “odwrócić” programem testdisk, ale i to dość potężne narzędzie - lepiej przysiąść z kimś bardziej doświadczonym…

Dzięki za info, kombinuję dalej…