Odzyskiwanie Danych z dużego dysku zewnętrznego po formacie

Witam,

wczoraj zrobiłem format komputera, i przez przypadek usunełem partycje jaką widział komputer którą był nowo kupiony dysk zewnętrzny, znaczy została usunięta partycja podczas instalacji Windowsa XP, ale nie sformatowana. Problem w tym, że nie mogę wejść na dysk ponieważ nie został on sformatowany “The disk in drive G is not formatted Do you want to format it now?”

jak zrobić/jakiego programu użyć, aby odzyskać dane z tego dysku?

Chłopczyku! pisać nie umiesz a zabierasz się za tak poważny sprzęt jak komputer.

Napisz wyraźnie, jasno i konkretnie o co Ci chodzi i z czym masz problem?

Bo Twój post to tylko bełkot.

Pozdrawiam.

P.S.

Możesz użyć programu Recuva

http://www.dobreprogramy.pl/Recuva,Prog … 13044.html

jeśli problem dotyczy sformatowanego dysku.

Nie pisz “Chłopczyku” jeśli nie wiesz do kogo piszesz…

Wybacz starałem się najjaśniej wytłumaczyć problem, ale problem nie jest widać wystarczająco jasno opisany.

Problem- Dysk zewnętrzny nie został sformatowany tylko podczas instalacji systemu operacyjnego został usunięty jako partycja (lecz nie sformatowany)

Czyli Przypadkowo oprócz partycji z dysku normalnego usunąłem partycje z dysku zewnętrznego podpiętego do USB.

Ale jak to przy formacie zostaje formatowany tylko dysk na który wgrałem system.

A dysk zewnętrzny jest brany pod uwagę nie jako “Elements” urządzenie zewnętrzne, tylko normalna partycja, które po formacie należy formatować ręcznie.

Potrzebuję odzyskać dane z tego dysku.

Kolego, teraz to Ty wyszedłeś na chłopczyka bo ja zrozumiałem problem Zottmana. Co do problemu: miałem podobny, lecz według właściciela komputera partycje (dwie) same się usunęły. Sprawdziłem 3 niby “najlepsze” programy i żaden mi nie pomógł, a że nie był to mój komputer, to nie chciało mi się w to bawić :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam

Dzięki, a mógłbyś podać nazwy programów które ci nie pomogły?

Użyłem:

EasyRecovery 6.21 Data Recovery

Pandora Recovery 2.1.1

PC Inspector File Recovery 4.0

Kilka osób polecało właśnie te programy, jednak mi to nie pomogło. Ja na Twoim miejscu bym spróbował :slight_smile:

polecam w takich sytuacjach bootowalny Live CD np Parted Magic i wykorzystać TestDisk do odzyskania całej partycji

czytaj

Dziękuje Bardzo za pomoc pomógł program TestDisk Dziękuję radbarzowi i Fix00ser.

A Leszka99 proszę, aby szanował innych internautów.

Nie spamujcie w temacie, posty zbędne w koszu.