Odzyskiwanie danych z dysku zewnętrznego po inicjowaniu przez TimeMachine na LG TV

Witam,

Niedoczytując informacji podczas inicjowania dysku zewnętrzego z telewizorem LG straciłem na nim wszystkie pliki. Po podłączeniu do komputera dysk jest niewykrywalny. Prawdopodobnie dlatego że podczas inicjacji został jakoś “przeinstalowany” na Linuxa który obsługuje LG TV(na komputerze mam Windowsa). Dodatkowym problemem dla mnie jest to, że dysk oraz wszystkie utracone pliki nie należą do mnie…

 

Jak ‘odinicjować’ ten dysk by mieć do niego normany dostęp z mojego komputera, oraz jakim programem uda mi się przywrócić wszystkie pliki.

 

Edit: Próbowałem programu Testdisk, ale program zmienia nazwy odzyskanych plików na ciągi cyfr i liczb, pakując je wszystkie w jednym folderze. Jest to bardzo uciążliwe. Poza tym nie rozwiązuje problemu niewykrywania na PC.

Jeśli dane były nadpisane to z odzyskiem może być bardzo duży problem.

Ogołnie do odzysku polecam Testdisk.

http://softonet.pl/publikacje/poradniki/Jak.odzyskac.dane.za.darmo.Poradnik.i.test.osmiu.aplikacji,117

Ale jak sprawić by komputer w ogóle zaczął widzieć ten dysk?

Teraz znajduje go tylko TV i jedynie można na nim nagrywać programy telewizyjne.

Możliwe że jest założona jakaś dziwna partycja którą widzi tylko tv. Skasuj ją w “zarządzanie dyskami” i załóż nową po czym stormatuj na ntfs. To wszystko oczywiście dopiero po odzysku danych a nie przed!