Odzyskiwanie danych z dysku

Witam.

Mam poważny problem,zmieniałem partycje w PartitionMagic i kiedy program wykonywał zlecone zadania przed uruchomieniem windowsa,nagle wyłączyli prąd,po ponownym uruchomieniu system nie wykrywał dysku(tzn.widział go ale nie rozpoznawał wielkości itd) próbowałem zmienić coś w PM ale nie dawało rady,po wielu próbach tak namieszałem ze w chwili obecnej dysk jest widziany jako niesformatowany i nic dale nie moge zrobić.Czy da rade odzyskać dane z tego dysku?i jak?Ponieważ mam tam troche ważnych rzeczy format to ostateczność.

Dzięki za pomoc.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

A przekompresowanie do innego formatu plików w PM pomoże?

Jaki PM? I jaki dysk? Bo jesli 7 i SATA to potwierdzi się moje cieche przypuszczenie o niewspółpracowaniu obu (programu i standardu).

Dysk jest ATA a PM 8.0,próbowałem przekompresowac ale żadna opcja nie była dostępna.

Dzięki za linki sam mogłem w sumie poszukać,ale pierwsze co mi przyszło do głowy to napisać na forum o pomoc:)

Czyli rozumiem mam sformatowac dysk a potem przy pomocy któregoś z programów odzyskać dane?

No nic wszyscy już spią…sformatowałem i teraz przy pomocy Final Data odzyskuje co się da.Dzięki za pomoc.Pozdrawiam.

Nie wiem czy pomoże, ale do odzyskiwania danych z płyt CD-RW, dyskietek i dysków służy program BadCopy pro.