Odzyskiwanie danych z HDDUSB

(Matt26) #1

Witam. Mam mały problem otóż miałem na dysku przenośnym (w podpisie jaki model) ważne dwa pliki i zapomniałem o nich przed formatowaniem. Teraz po sformatowaniu dysku dwa razy i podzieleniu na dwie partycji jedna 666GB :stuck_out_tongue: druga 32GB przypomniało mi się że nie skopiowałem tych plików. Czy jest szansa na odzyskanie ich w domowym zaciszu? Kiedyś odzyskałem pliki z karty microSD 8GB ale nie pamiętam jakim to robiłem programem :slight_smile:

(Msprungk) #2

Moze chodziło o file inspector?

(Matt26) #3

Na pewnie nie ale mniejsza o to jaki to był program. File Inspector znalazł tylko pliki temp co wczoraj usunąłem. Może znacie jeszcze naprawdę skuteczny program co znajdzie te pliki?

(Dimatheus) #4

Hej,

Jeśli dane nie były nadpisywane, to spróbowałbym TestDisk'a.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Matt26) #5

Uff... Udało się dzięki :slight_smile:

W mojej teorii można z dysku 250GB zrobić dysku 500GB ale za każdym razem jak będzie się coś z niego wyciągnąć to będzie trzeba odzyskiwać a to trochę trwa :smiley:

(Dimatheus) #6

Hej,

Nie do końca - jeśli nadpiszesz dane, to TestDisk da radę przywrócić poprzedni układ danych, ale nie będzie możliwe poprawne zgranie danych z nadpisanych miejsc. Mimo że pliki przeniesiesz, może mieć fragmenty z błędnymi danymi.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Daneodzyskaj) #7

W DMDE wybierz opcję skan NTFS.

Potem szukaj w wynikach.