Odzyskiwanie danych


(Ntrowa) #1

Cześć,

chcem się zapytać czy po 100% sformatowaniu dysku możliwe jest jeszcze odzyskanie danych? Jeżeli tak to czy ktoś zna odpowiednie programy które mogł by to uczynić.

Z góry dziękuje za uwagę


(hevet) #2

http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwani ... ws,86.html


(Piotrkijak) #3

Vegito , to jest zależne. Jeżeli po pełnym formacie, to raczej nie, jeżeli po szybkim i nic na ten dysk nie było zapisywane, to tak.


(Ntrowa) #4

Po pełnym formacie, jeszcze do tego usuniętymi partycjami. Czy da się coś z tego jeszcze odzyskać? Czy po stworzeniu nowych partycji dane są już nieodwracalnie usunięte?


(Piotrkijak) #5

Raczej bezpowrotnie, ponieważ format i utworzenie partycji powoduje nadpisanie danych. Do tego instalator Windowsa swoimi plikami nadpisał wszystko tak więc raczej nie ma szans w domowych warunkach. Jeżeli są to jakieś extra ważne dane, to są laboratoria z porządnym sprzętem, tak więc oni może odzyskają chociaż część tych plików. Tylko od razu Ci mówię, że jak zobaczysz cennik firm świadczących tego typu usługę to Cię zjeży, ponieważ między innymi ze względu na trudność odzyskania danych usługa taka może nawet kosztować tysiące złotych.


(Witkacy75) #6

Nigdy nie mów nigdy :slight_smile:

Może nie wszystko stracone. Jeżeli były tam NAPRAWDĘ ważne dane radzę, nie żałować pieniędzy i udać się do specjalistycznej firmy,

np: http://www.krollontrack.pl/

Jeżeli nie to można próbować odzyskać w domu specjalnymi programami. Jako ciekawostkę dodam, że muzyk Liroy odzyskał dane (swoją nową płytę ze studia) po nie jednym a 10-krotnym formacie!