Odzyskiwanie danych

Witam!

Potrzebuje pomocy, ponieważ wczoraj przeinstalowałem sobie system i sformatowałem wszystkie dyski i utworzyłem nowe partycje, ale przed tym zapomniałem skopiować sobie zdjęcia na pendrive-a, w związku z tym mam pytanie czy da się je odzyskać jakimś programem?

Z góry dziękuję!

Nie, bo totalnie wyczyściłeś dysk. Może firmy specjalizujące się w odzyskiwaniu danych coś z tym zrobią, ale także wątpię bo oni raczej wykonują rzeczy związane z uszkodzeniami mechanicznymi.

Spróbuj EasyRecorvery Pro ale niczego nie gwarantuje, sprawa jest o tyle poważna, że zostały już utworzone nowe partycje. Jeżeli na dysku, tam gdzie znajdowały się zdjęcia znajdują się teraz inne dane to zdjęć nie odzyskasz już, jeżeli w miejscu zdjęć dysk nic niema zapisane to jest niewielka szansa. Firma zajmująca się odzyskiem danych może wziąć za takie coś nawet kilka tys.

Mi czasami pomaga pandora recovey http://www.dobreprogramy.pl/Pandora-Recovery,Program,Windows,18186.html

Ale nie zawsze pomaga po formacie, tylko jak usune przez przypadek :smiley:

Spróbuj też programem R-Studio

Polecam photorec, możesz zmusić program do odzyskiwania tylko określonych plików jak jpg czy png itp. Jest bardzo prawdopodobne a i może pewne że część danych straciłeś nadpisując je nowym systemem ale zawsze możesz spróbować odzyskać je programem photorec tylko odzyskiwane dane zapisuj gdzie indziej niż dysk z którego odzyskujesz i jak najmniej korzystaj z aktualnego systemu!!

Lekturka:

:arrow: Odzyskiwanie danych (DataRecovery) - tutoriale do programów wraz z propozycjami aplikacji

:arrow: Odzyskiwanie skasowanego - artykulik poruszający problem