Odzyskiwanie hasła firebird

Hej, mam program który działa na firebirdzie , do niego standardowe login SYSDBA hasło masterkey, ale potrzebuje odzyskać hasła do bazy danych tego programu który jest wprowadzony jako administrator. Da się to jakoś odzyskać?

Raczej niemożliwe. Hasło zakładał czlowiek czy program? Masz plik fbsecurity?

Możesz w srodowisku testowym jako sysdba próbować ustawić nowe hasło, ale z odzyskaniem to raczej zapomnij.

plik fbsecurity jest w folderze programu. Muszę w programie zrobić pewne czynności które sa dostepne tylko z poziomu administratora programu, opcja zmiany hasła na nowe też mnie ratuje.

Administrator w programie to niekoniecznie admin bazy. Musisz przejrzeć tabele, w której trzyma użytkowników i na 99% w bazie, w tabeli będziesz miał użytkownika admin. Możesz próbować je zresteować. Ewentualnie kontakt z pomocą techniczną, pewnie mają jakieś apki/skrypty do tego.

Co to za program?

Masz racje admin progrmau nie jest adminem bazy, w jaki sposób otworzyc baze danych aby przejrzeć tabele. Syriusz Quattro :smiley: chociaż pewnie ci to wiele nie powie bo to niszowy program.

Faktycznie, nic mi nie mówi. Możesz albo z cli podłączyć się do bazy narzedziem Firebirda, albo IBExpert.

Flamerobin

1 polubienie