[ODZYSKIWANIE HASŁA] Formularz wymusza odpowiednią wielkość liter przy wpisywaniu danych podanych podczas rejestracji

Takie zabiegi jeszcze się stosuje?

Podczas odzyskiwania hasła, formularz podawał mi informację, że konto o wprowadzonych danych nie istnieje. Kiedy wpisałem domenę, w której zarejestrowany jest adres email, z uwzględnieniem wielkich i małych liter, to wszystko przeszło bez problemu.

Podczas próby rejestracji innego konta na ten sam adres email, ale pisany w inny sposób, zwraca informację o tym, że adres jest już zarejestrowany w bazie. Wygląda zatem, że wszystko jest w porządku.

Moje pytanie brzmi: dlaczego stosuje się wymuszenie wpisania adresu email podanego podczas rejestracji w dokładnie taki sam sposób, jak podczas rejestracji? Jakie znaczenie ma tutaj wielkość liter? Wiem, że przy przesyłaniu poczty, jeżeli administrator jest dupa, to może być problem. Ale przy formularzu, który sprawdza parę [nickname + email]?

Sprawdźcie u siebie

user@serwerpocztowy.pl vs user@SERWERPOCZTOWY.PL

Zapewne formularz porównuje 1:1 to co ma w bazie i tyle. Po co się doszukiwać nie wiadomo czego? Formularz się nie dowie że adres email nie odróżnia wielkości liter.

Niczego się nie doszukuje. Takie rozwiązanie utrudnia ewentualne odzyskanie hasła, sugerując użytkownikowi, że na przykład konto powiązane jest z innym adresem e-mail. Ot co.

Nie doczytałem kategorii. Mam rozumieć że chodzi o odzyskiwanie hasła tutaj na portalu?

Tak, oczywiście na portalu. Myślę, że jest to coś co można poprawić, aby ułatwić ewentualne odzyskiwanie hasła.