Odzyskiwanie hasła google/keepass

Mam nie lada problem. Zmieniłem system operacyjny tworząc kopię (nawet 2 kopie) pliku bazy danych programu keepass (kbdx) oraz klucza do odszyfrowania (key). Niestety na nowym systemie keepass uparcie twierdzi, że:

Failed to load the specified file
The composite key is invalid
Make sure the composite key is correct and try again

Odzyskałem już większość haseł, niestety z google nie mogę sobie poradzić, ponieważ nie ustaliłem tam maila, ani telefonu pomocniczego. Problem polega na tym, że miałem tam dużo istotnych arkuszy (docs.google.com), oraz kalendarze na których pracowało kilka osób.

Można jakoś zadzwonić do google lub próbować odzyskać to konto w inny sposób niż te ich pytania które są ograniczone do podania ostatniego pamiętanego hasła oraz podania maila pomocniczego?
Wysłałem już maila z kodem do odzyskiwania hasła na wszystkie adresy które korzystały z tych arkuszy, lub mogły być ustawione jako pomocnicze, pomimo tego google za każdym razem twierdzi że nie udało im się potwierdzić tożsamości…

Przepraszam, że post taki nieskładny, ale wypiłem już beczkę kawy i wypaliłem karton papierosów z nerwów :wink:

Przeleciałeś przez wszystkie wskazówki:
https://support.google.com/accounts/answer/7564124
?

Tak.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - zrobiłeś klucz do odszyfrowywania bazy (kbdx) ale w powiązaniu z kontem użytkownika Windows. Taki klucz nie zadziała na innym koncie/komputerze nawet jak podasz prawidłowe hasło/klucz. Jedyna możliwość to posiadanie backupu starego systemu sprzed zmiany i odtworzenie go.

Nic o Windowsie nie wspomniałem :wink:

A to był powiązany z kontem w twojej dystrybucji GNU/Linux (:question:), pewnie podobna sytuacja, że wykryje nieautoryzowane środowisko.

Spróbuj jeszcze z forkiem Keepassa o nazwie KeePassXC (może sobie poradzi z tą bazą + key)
Też raz miałem problem z normalnym KeePassem i długi czas już używam forka, który moim zdaniem jest lepszy.

Jeżeli chodzi o Google to jest ostateczność, czyli skan dowodu osobistego o ile podałeś prawdziwe dane przy rejestracji konta.

1 polubienie