Odzyskiwanie hasła w modemie Cisco EPC3925

Witam, zmieniłem kiedyś login i hasło do modemu Cisco EPC3925 i niestety zapomniałem jak one brzmiały, czy jest jakaś możliwość ich zmiany? Szukałem w internecie ale niestety nie trafiłem na nic co by mi pomogło

Hej,

Oczywiście, poprzez resetowanie ustawień modemu do ustawień fabrycznych. Wciskasz przycisk reset na tylnej obudowie urządzenia i przytrzymujesz przez minimum 10 sekund. Niestety takie zresetowanie urządzenia może spowodować, że nie połączysz się z siecią operatora, bo zresetowane zostaną także ustawienia modemu kablowego.

Pozdrawiam,

Dimatheus

próbowałem już i straciłem możliwość oglądania telewizji przez internet(vectra) ale do modemu nadal nie mogę się dostać

Hej,

 

Ale na pewno wcisnąłeś przycisk przez minimum 10 sekund. Krótsze przytrzymanie powoduje tylko ponowne uruchomienie urządzenia.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

tak, nie jestem laikiem, po prostu nie spotkałem się nigdy z takim problemem, a naprawdę nie mam ochoty dzwonić do vectry/jechać do nich, więc postanowiłem poszukać innego rozwiązania

Hej,

Niestety ciężko będzie znaleźć inne rozwiązanie. Można by spróbować wgrania na nowo softu do urządzenia, ale znając życie ciężko będzie takowe z sieci pobrać, a po jego wgraniu nie ma pewności, czy urządzenie nadal będzie chciało działać z usługą dostępu do sieci z Vectry.

Swoją drogą jakich haseł i nazw użytkowników próbowałeś po resecie urządzenia?

Pozdrawiam,

Dimatheus

pustą nazwę użytkownika, a w pozycji hasło wpisać admin ;

jako nazwę użytkownika i hasło wpisać admin ;

pozostawić puste nazwę użytkownika i hasło;

jako nazwę użytkownika podać admin , a w pozycji hasło wpisać password.

 

Czytałem w internecie o jakimś sposobie poprzez emulator terminala, ale o tym zupełnie nie mam pojęcia, niestety w szkole uczą nas tylko pracować z symulatorami cisco :frowning:

Hej,

Spróbuj jeszcze kombinacji z hasłami 0000 lub 1234.

Pozdrawiam,

Dimatheus

niestety nadal nie mogę się zalogować

Nie jestem pewny, ale Vectra chyba blokuje dostęp do panelu administracyjnego routera i zmienia hasło automatycznie.

Ciesz się, że w ogóle Cię uczą takich rzeczy i to za darmo, bo za takie informacje płaci się na szkoleniach po kilka tysięcy złotych.

Za takie informacje które można znaleźć w internecie? Wiem, że szkolenia cisco są drogie, ale w szkole uczą nas jedynie podstaw które nie pozwalają mi jak widać poradzić sobie z modemem. Do panelu administracyjnego się dostałem i zmieniłem hasło i login tak jak napisałem w pierwszym poście, niestety zapomniałem owych i nie mogę przywrócić tych fabrycznych

Owszem można, bo i Cisco osobiście je udostępnia, ale szkolenia to szkolenia, na nich masz dostęp do sprzętu Cisco i zdobywasz wiedzę praktyczną, pracując na sprzęcie fizycznym.

 

Ciesz się, że was tego uczą, bo praktycznie 90% pracodawców wymaga znajomości obsługi sprzętu Cisco, a modem, to tylko modem, jak z tym sobie nie możesz poradzić, to pretensje miej do siebie, a nie do szkoły.

 

Ja pisałem, że prawdopodobnie Vectra zmienia te dane automatycznie, może kiedyś tego nie robili.

mam winić siebie za to, że jedyne czego mnie nauczyli w szkole zabawa w cisco packet tracer polegająca na robieniu routingu i blokowaniu portów? poza tym nie rozumiem po co ten offtop, prosiłem o pomoc dotyczącą dostania się do modemu a nie o ocene mojej wiedzy, jeśli nie jesteś w stanie mi pomóc to nie rozumiem po co udzielasz się w tym temacie, na dodatek w pewnym sensie atakując moją osobe.

Jakoś tak w lutym vectra zablokowała dostęp do modemów. Wcześniej działało login: user, pass: user, teraz nie działa. Dzwoniłem do vectry w tej sprawie i powiedzieli, że wcześniej był błąd modemu i dlatego miałem dostęp ale tak naprawdę nie powinienem go mieć i już nie będę miał. Na elektrodzie czytałem o jakimś sposobie dostania się do modemu ale nie wszystkim działały wprowadzone ustawienia dzięki temu sposobowi.

Dziękuje bardzo za wyjaśnienie :slight_smile:

Po pierwsze nie atakuję Cię tylko pisałem, że powinieneś cieszyć się, że szkoła przygotowuje Cię do obecnych warunków na rynku pracy, a to że działacie tylko na PT, wynika widocznie z tego, że albo szkoły nie stać na sprzęt Cisco (do tego potrzeba więcej, niż jednego urządzenia, które kosztują po kilka tysięcy złotych za sztukę), albo prowadzi szkolenia w Akademii Cisco i na tym zarabia, więc byłoby to nieuczciwe i nieopłacalne, aby ktoś tę samą wiedzę dostał za darmo, a inny musiał płacić.

Po drugie, już pierwszym poście udzieliłem Ci pomocy, jak pisałem, Vectra blokuje dostęp do routera i koniec kropka, nie byłem tylko pewny czy nie pomyliłem z innym ISP.

Witam miałem taki sam problem ja Zresetowałem modem trzymając przycisk reset przez 10 sek. po tym wrócił faktycznie do ustawień fabrycznych ale po o 2-3 min pojawił się net i mam inne hasło. Trzeba cierpliwie odczekać aż się połączy z siecią. teraz login jest Nr.CM MAC (6 ostatnich cyfr) a hasło to S/N modemu

 

Hej. Właśnie tak zrobiłem. Wpisywałem nr CM MAC w różnych kombinacjach, jako hasło wpisując S/N modemu i niczego to nie dało. Niewłaściwy login lub hasło. Przez te zmiany Vectry WIFI ledwo śmiga:/