Odzyskiwanie hasła w Viście

Piszę w imieniu kolegi

Otóż zmienił sobie hasło w laptopie i nie może się zalogować. Mówi, że hasło na pewno wpisuje dobre ale nie chce wejść. Jest jakiś sposób aby to obejść. Zależy mu na danych na laptopie więc nie chciałby od razu robić formata…

Poszukaj proszę Hiren’s boot. To zestaw programików o ogromnych możliwościach. Jest to obraz ISO, który należy wypalić na płytę i z niej uruchomić komputer. Zresetowanie hasła trwa dzięki temu około 15 s. w Razie pytań pytaj, chętnie pomogę:)

Pozdrawiam

a możesz napisać jak to dokladnie zrobic? Znaczy wiem jak nagrac plyte ISO ale potem co klikac jak już ja uruchomie?

Obsługa jest banalnie prosta. Nie pytaj się co klikać… Najpierw to uruchom.

ściągnij Trinity Rescue Kit ,wypal np Active Iso Burnerem i oglądnij

Niestety u mnie pojawiaja sie inne menu. Po odpaleniu plyty wybieram Run Trinity Rescue Kit… i leci leci leci ale kolejne menu gdzie wybieram winpass -u i nazwe konta nie ma. Od razu pojawia się kilka opcji:

  1. Reset password and built0in Administrator (default action)

  2. Interactive winpass

  3. Winpass with prompt for username first

  4. Restore original password database

  5. Help on winpass.

Jak wybieram np 1 to mam na koncu:

Windows NT/2K/XP installation(s) found in:

1: /sda2/Windows

2: /sda3/Windows

Make your choice or ‘q’ to quite [1]:

Wybieram 1 i:

Na koncu mam:

Simple registry editor. ? for help

>

co robic?

Masz dwa systemy ?.Jak to jest w takim wypadku - nie wiem .Może dla tego masz Simple registry editor. ? for help ,bo to system bez hasła …Wybierz 2: /sda3/Windows i zobacz.Ewentualnie zassaj TRK 3.3

A nie prościej by było użyć Hiren’s boot? Tam na ekranie powitalnym już jest opcja resetu hasła.

Ideolog , no to trzeba podać takie info+instrukcję od razu :wink:

Zrobiłem to z 3.3 i jesteśmy na końcu ale nie wiemy jak włączyć to rozwijane okno na gorzę aby wybrac opcje restart. U nas w ogole nie ma wskaznika myszki. jak to zorbic?

Wskaźnik i menu widzisz bo gość robi to na wirtualnej maszynie.Po wklepaniu logout poczekajcie chwilę i zresetujcie kompa guzikiem.

Już się nam udało i hasła nie ma:) Dzięki wielkie za pomoc :):):slight_smile: