Odzyskiwanie hasła ze Skype

Siemano, mam problem ze Skype, bo założyłem konto na Skype(dosc dawno juz) i zapomniałem hasła(nie moge odzyskac hasla na email bo podalem nieistniejacy).Zawsze mialem ustawione na autologowanie i nigdy nie wspisywałem tego hasla juz, ale teraz coś mi się ten skype popsul i jak go przeinstaluje to potem nie bede mial tego hasla i w ogole chcialbym je wreszcie uzyskac. I teraz mam pytanie czy znacie jakis program którym mógłbym jakoś to hasło zczytać? Bo zawsze mam autologowanie i to haslo gdzies powinno chyba byc zapisane w plikach na komputerze i wiecie może gdzie to mogłoby być albo znacie jakis program którym mógłbym zczytać to hasło?

No to trochę kiszka jest… Oficjalnie support skype będzie chciał z tobą gadać w tej sprawie tylko jeżeli masz działający adres e-mail, lub też korzystasz z płatnych usług tej sieci. Tak aby mogli ci jakoś zidentyfikować i powiązać z kontem wg bilingów.

Poza tym, w internecie tylko jedna firma (lastbit.com) chwali się, że potrafi złamać hasło skype. Program niestety jest płatny i za friko pokaże hasło tylko o ile ma trzy lub mniej znaków. A poza tym - właśnie. Hasło będzie odgadywane metodą brute force, więc nawet jak zapłacisz, to przypadkiem się okaże, że musisz poczekać parę miesięcy na odgadnięcie :slight_smile:

P.S. Przeinstalowanie Skype nie powinno usunąć ani uszkodzić danych użytkownika (w tym zapamiętanego hasła) ale na wszelki wypadek skopiuj gdzieś na bok folder %appdata%\Skype. A po “remoncie” wrzuć z powrotem na miejsce

%appdata% to w zależności od systemu Documents and Settings[użytkownik]\Dane aplikacji albo Users[użytkownik]\Appdata\Roaming

Możesz obecnie zalogować się do Skype? To możesz podejrzeć jaki masz mail i może da się założyć konto na ten wymyślony mail? Zaktualizować Skype możesz i nic się nie stanie, ale jak odinstalujesz i zainstalujesz to może być kłopot, nawet jeśli zachowasz foldery podane przez “goomish”. Napisz maila do Skype, dowiesz się co zrobić: pl_support@skype.net

Właśnie wpisałem tam taka paćkę bo to dawno było jakieś ttege@ccwa.com :confused: Właśnie ja nie chce złamać czyjegoś hasła tylko swoje i tak myślę, że powinno być coś co zczytuje te hasło, bo to musi być w jakimś pliku… zapisane…

No hasło jest zapisane. W pliku config.xml gdzieś w folderze, o którym pisałem wcześniej. A właściwie nie samo hasło tylko hash utworzony na podstawie nazwy użytkownika, hasła i czegoś tam jeszcze. Wszystko to podwójnie szyfrowane algorymami MD5 i AES (http://blog.reactive-software.com/skype … -recovery/). Stąd spore problemy z ew. złamaniem hasła.

No nic chyba pozostaje mi tylko skopiowanie tego pliku config.xml i potem wklejenie go na wypadek jakby usunęło, bo nic innego tu się nie wymyśli… bo z tego co tu czytam to moje e8500 by się zagotowalo od roboty nad tym haslem, nie wiedziałem ze to taka zawila sprawa… no trudno dzieki.