Odzyskiwanie klucza

Witam!

Dzisiaj oddałem lapopa do serwisu. Pan w serwisie powiedział, że odzyska klucz do preinstalowanego Windows Vista mimo to że mówiłem mu że nie będę instalował Windowsa tylko Ubuntu i nie jest mi potrzebny klucz do Visty. Czy będą pobrane od tego odzyskania jakieś opłaty? Coś mi nie pasuje bo tak na siłe mi wciskał.

skąd mamy wiedzieć co facet naliczy,trzeba było zapytać na miejscu o to.

Odzyskanie klucza to bardzo prosta operacja.Wystarczy uruchomienie bezpłatnego programiku.Powinno być gratis ale trzeba się spytać.

Jeżeli naprawa dotyczy padniętego dysku to inna sprawa.

Warto ten klucz posiadać na wszelki wypadek.

Nie musisz mu mówić o tym,że instalujesz Ubuntu.

Jeśli preinstalowany system został usunięty to też się da odzyskać?

Nie słyszałem o możliwości odzyskania klucza po formacie.

Być może są jakieś narzędzia do odzyskiwania danych z możliwością odzyskania klucza.

Warunek jest jeden.Po formacie nic nie było instalowane na partycji systemowej.

Oczywiście mówimy cały czas o przypadku gdy naklejka licencyjna jest uszkodzona i nie można odczytać klucza.

Na spodzie laptopa masz naklejkę licencyjną,na której jest klucz oraz pełna nazwa systemu do którego jest przypisany klucz.

Klucze systemów preinstalowanych są inne niż klucze,które znajdują się na naklejkach pod spodem laptopa.

Można załatwić system z internetu, od kolegi, albo poprosić w serwisie i zainstalować system z użyciem klucza, który znajduje się na naklejce pod spodem laptopa (warto zakleić taśmą tą naklejkę bo potrafi się zetrzeć i stać się nieczytelna). Szczegóły: zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Najodpowiedniejszą osobą do zadania pytań, które stawiasz jest prawdopodobnie serwis zajmujący się Twoim laptopem.

Pozdrawam.

Jeśli klucz pod laptopem jest nieczytelny, wówczas można wystąpić po duplikat COA od Microsoft. Wystarczy mieć numer seryjny certyfikatu, wówczas udajemy się do sklepu gdzie zakupiliśmy komputer z dowodem zakupu, oraz numerem COA który znajduje się nad kodem kreskowym i ma 14 cyfr (może być przepisny na kartce papieru), i naświetlamy sytuację. Wówczas sklep występuje w twoim imieniu do MS o duplikat.

Z tym będzie problem, bo laptop kupiony w USA.

Dostałem komputer z powrotem i pan z serwisu nie naliczył żadnych opłat, bo klucza nie odzyskał.

Wątek mozna zamknąć.