Odzyskiwanie .mov z karty pamięci

Czy jakims programem da sie dozyskac utracony film w formacie .mov z karty pamieci w aparacie ?

Bo na razie probowalem kilkoma i tylko jednemu sie udalo ale… odzyskal ten film jako serie zdjec, ale nie o to mi chodzilo (swoja droga jak to mozna polaczyc w film?) bo zalezy mi na dzwieku…

pozdrawiam

Spróbuj “Bad Copy” najlepiej Pro, mi odzyskał dane

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=94

opiszę swój przypadek może komuś się przyda.

przerzuciłem bezmyślnie pliki z Canona 600D na dysk netbooka, nie sprawdziłem że dwa najważniejsze o wadze ponad 1 GB każdy natychmiast się spierniczyły. wykasowałem pliki z karty i zacząłem na niej nagrywać ponownie. na szczęście tylko 1/3 pojemności zająłem nowymi plikami.

pliki na dysku kompa miały 0B więc nie było z czym walczyć, zacząłem kombinować z kartą. Po czterech dniach znalazłem sposób dzięki któremu na razie odzyskałem jeden z dwóch plików.

najpierw użyłem programu Ontrack EasyRecovery Professional 10 do odzyskania wykasowanych plików mov z karty. Pliki te nie odtwarzają się prawidłowo, w obrazie jest czerń, w dźwięku szumy, trzaski, albo w ogóle nie rusza odtwarzacz. To samo w Premierze i Vegasie.

następnie podziałałem na odzyskanych plikach programem HD Video Repair Utility, link poniżej:

http://grauonline.de/cmsimple2_6/en/?So … ir_Utility

w efekcie jeden plik ruszył w odtwarzaczach, ma rozsynchronizowany dźwięk, ale video jest ok. tylko nie w Premierze i Vegasie, tutaj obraz jest zrywany, odtwarza niewłaściwie.

wrzuciłem więc do Xilisoft MOV to MP4 Converter 6, przetworzyłem na mp4 i ruszyło również w programach montażowych. na tym etapie okazało się że synchronizacja dźwięku nie dość że przesunięta to jeszcze zmiennie, ale przy odrobinie wysiłku w Premierze daje się to poustawiać by było niezauważalne.

pierwszy i trzeci program da radę znaleźć z crakami, drugi trzeba kupić - 34 euro, za tę kwotę odzyskuje 5 plików, najpierw można sprawdzić czy działa, w trialu odzyskuje 50% pliku.

mam nadzieję, że pomogę komuś, tak jak i mi ktoś podpowiedział co zrobić, kiedy już zamierzałem się poddać.