Odzyskiwanie plików usuniętych z komputera!

Wczoraj mój brat robił prezentację do szkoły i chcąc zrobić porządek na pulpicie usunął (najpierw z pulpitu, potem z Kosza) kilka potrzebnych mi folderów i grafik. W jaki sposób mogę je odzyskać ? 

Nie mam kopii zapasowej i próbowałem już programów Recuva i RecoveryStrony 3.7.9.2.

Niestety w obydwu przypadkach nie znalazłem potrzebnych mi plików. Bardzo proszę o pomoc!

Możesz spróbować jeszcze testdisk. Potem już tylko płatny easyrecovery czy r-studio mogą cie uratować. O ile oczywiście pliki nie zostały napisane. Wtedy żaden program już nie pomoże. Programy instalujesz na innej partycji niż tej z której chcesz odzyskać pliki. 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_data_recovery_software#File_recovery

ShadowExplorer:

Im więcej tych programów zainstalujesz, tym większe prawdopodobieństwo, iż już nie odzyskasz tych plików. Ale lepiej tak, niżeli w ogóle nie próbować. Pamiętam, że jeszcze TuneUp miało opcję przywracania usuniętych plików. Poza tym, przydałyby się informacje na temat twojego systemu operacyjnego ;).

a próbowałeś Recuva ze wskazaniem konkretnej lokalizacji? w tym przypadku “pulpit” “kosz”