Odzyskiwanie skasowanych partycji

Cześć!

Mam problem, który powstał przez moją nieuwagę i głupotę…
Przy instalacji Windows skasowałem sobie partycje na dysku. Przed tym działaniem miałem dysk C, D i E, po już tylko dysk C.
Przeskanowałem dysk programami:
a) StrongRecovery - widoczna jest cała struktura plików, która była na partycjach przed formatem, ale nie da się odzyskać działających plików. Odzyskałem na próbę 3 pliki: jpg, pdf i word i nie da się ich otworzyć.
b) DMDE - to już dla mnie skomplikowana na ten moment.
Po wczytaniu dysku widać coś takiego:
1

Po przeskanowaniu to:

W wynikach skanowania pojawiło się „NTFS - Dodatkowe wyniki (477)” i jest aż 477.

Wyczytałem, że przed działaniem powinienem zrobić kopiowanie sektorów dysku na inny nośnik i na nim dopiero działać.

Pytanie do doświadczonych użytkowników: czy da się odzyskać utracone partycje lub chociaż pliki?

PS. Jeżeli źle wybrałem dział, to proszę przenieść do innego.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

I windowsowym Zarządzaniem dyskami odzyskasz utracone pliki albo przywrócisz poprzedni układ partycji?

Ale kaszana - z tego co na szybko zauważyłem to przynajmniej 2 wpisy w tablicy GPT są nieprawidłowe: tam gdzie pokazuje rozmiar dysku 14,4TB (ostatni sektor 28 219 800 866 a dysk ma 1TB) i wpis o 1 wcześniejszy (zachodzi na 2 następne partycje). Mógłbyś spróbować EaseUS Partition Recovery ale żadnej gwarancji nie ma - ryzykujesz sam.

@ sLeszko2204 - windowsowy programik nie pokazuje partycji ukrytych: na twoim obrazku pomiędzy partycją EFI 99MB (2 pozycja) a dyskiem C: jest ukryta partycja. A swoją drogą taki podział dysku to proszenie się o kłopoty.

Chcesz odzyskać dane, czy próbujesz przywrócić partycje?

W tym drugim przypadku sens jest tylko wtedy, gdy nic nie zostało zapisane na dysku. Jak instalacja ruszyła, to już lepiej zgrać dane.

Odzyskasz DMDE, program nie jest trudny, ale mogę pomóc dopiero jutro, dzisiaj mam pod ręką tylko telefon i Ogryzek.

Dzięki za odpowiedzi :+1:

Nie próbowałem nic odzyskiwać poprzez to zarządzanie dyskami. Na dysku jest postawiony nowy Windows i nic dalej.

@kramar99
Chyba wcześniej zrobię sobie kopię sektorów tego dysku, bo nie chcę schrzanić tego jeszcze bardziej.

@wasabi1084
Zadowolę się odzyskaniem danych. Znalazłem podobny problem na necie, że koleś zrobił tak, jak ja i w DMDE odzyskał utracone partycje. Niestety nie bardzo rozumiem, jak mam obsłużyć ten program…
Można tu podawać linki do innego forum?

DMDE - włączasz, po lewej zaznaczone dyski fizyczne, po prawej wybierasz dysk fizyczny, zwykle jest obok model dysku.

Na następnym ekranie zaznaczasz na dole pełne skanowanie, jeśli tam był windows wcześniej bez jakichś kombinacji, to zaznaczasz NTFT i RAW, klikasz skanuj.

4 kawy z ciastkiem później wyświetli się lista potencjalnych partycji, będą zarówno wcześniejsze, jak i późniejsze. W wynikach skanowania masz po prawej podaną prawdopodobną ilość plików, więc można zaznaczyć jakąś partycję i klikać otwórz wolumin.
Jeśli wybrałeś odpowiednią, to pojawią się pliki, można zaznaczać i zgrywać na inny dysk. Jeśli to nie ta, to wracasz na zakładkę partycję wybierasz kolejną i sprawdzasz czy są dane.

Darmowa wersja DMDE, ma ograniczenie do ilości zgrywanych plików za jednym razem, więc trzeba się trochę więcej naklikać, nie pamiętam co tam ile ograniczyli dokładnie teraz, ale zgrać darmową wersją się da.

Ja mam ten dysk już przeskanowany. To jest to, co zamieściłem na drugim zrzucie. Mam to jeszcze raz przeskanować czy jak?
Tutaj jest coś podobnego, jak u mnie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3426081.html
Ale nie kumam z tym przesunięciem tych rozmiarów.

Po prostu zaznaczasz z tablicy jedną z partycji np. tą Noname02 klikasz otwórz, i przeglądasz po lewej czy są dane, jak tak, to zgrywasz, jak nie, to cofasz się do wyboru partycji i otwierasz kolejną.