Odzyskiwanie skasowanych plików


(Krissirk000) #1

Siemka.

Mówiąc krótko jest tak: mam folder, w którym wszystko trzymam, skróty, kilka programów. Ostatnio był u mnie znajomy i dla żartu skasował mi wszystko z tego folderu (do kosza i opróżnił). Pech chciał, że miałem tam ważne modele, które razem ze wszystkim zostały skasowane. Zrobiłem przywracanie systemu do punktu sprzed kasacji i odzyskałem skróty i wcześniej wspomniane programy, ale nie mam folderu z modelami. Jest jeszcze jakaś możliwość na odzyskanie ich, czy muszę zacząć pracę od nowa?


(Marcin1025) #2

Próbowałeś programem Recuva?


(reos) #3

Można użyć np: testdisk do odzyskania danych, jednak dziwne, że przywracanie systemu nie pomogło, a powinno przywrócić wszystko.


(Dejlo) #4

Nie, nie powinno - przywracanie systemu to nie to samo co przywrócenie z backupu.


(Krissirk000) #5

Próbowałem Recuva ale jest tylko jeden plik z tego dnia, reszta z ponad tygodnia.

Spróbuję jeszcze ashampoo undeleter i dam znać co się stanie.


(Łukash) #6

Jak coś to spróbuj modułu File Recovery (widzi również pliki z partycji RAW) z Puran Utilities + zaznacz Głębokie skanowanie, u mnie poradził sobie lepiej niż TestDisk.


(Krissirk000) #7

Zeskanowałem Ashampoo i puran utilities, ale żaden nic nie wykazał. Zdziwiło mnie też to, że mogłem odzyskać pliki z 2009r. chociaż laptopa mam może 1.5r. Widocznie jakieś pliki z produkcji zostawiły ślad.


(Łukash) #8

Widocznie obszar folderu zostal szybko nadpisany - byc moze przez przywracanie systemu.


(Atis) #9

Czy sprawdziłeś dokładnie, bo pliki przeniesione do kosza (folder Recycler lub $Recycle.Bin na Vista, 7 ,8) zmieniają nazwy.


(Krissirk000) #10

Obydwoma programami przeprowadziłem głębokie skanowanie, które trwało dosyć długo. Próbowałem też sam sprawdzić folder $RECYCLE.BIN ale nie mogę uzyskać dostępu.


(Atis) #11

Spróbuj jeszcze DMDE 2.4.6.448 GUI for Windows: http://dmde.com/download.html

DMDE Instrukcja: http://dmde.com/manual.pl/toc.html


(Krissirk000) #12

Niestety też nic. W żadnym miejscu w $RECYCLE.BIN nie ma tych plików. Jeśli chodzi o nazwy to nie problem bo i tak szukam po rozszerzeniach. Wygląda na to, że muszę zacząć od nowa. :confused:


(Atis) #13

Skanowałeś właściwą partycję?

Każda partycja ma własny kosz czyli folder $Recycle.Bin.


(Krissirk000) #14

I tu mam pewne ułatwienie, bo mam tylko jedną partycję :smiley: