Odzyskiwanie systemu - format


(Trklan) #1

Witam serdecznie. 

Jestem szczęśliwym użytkownikiem Windows 10. Za parę dni będę miał nowy dysk - SSD, więc z tej okazji chciałbym zrobić format komputera. Aby uzyskać win10 uaktualniłem win8->win8.1->win10. Zanim miałem win10 format komputera odpalałem z poziomu Ustawień: Odzyskiwanie -> Reset do ustawień początkowych. Partycja odzyskiwania jest na HDD, z którego odbywała się instalacja systemu. Jako, że będę za moment posiadaczem dysku SSD chciałbym system zainstalować właśnie tam i tutaj rodzi się kilka pytań.

Chciałbym również zaznaczyć, że na HDD posiadać partycję, którą chciałbym zachować.

Czy poprzez Reset ustawień będę mógł wybrać dysk SSD jako miejsce instalacji systemu, a tym samym wyczyścić HDD poza tą jedną partycją?

Jeżeli nie, to w jaki sposób to zrobić?

Czy jeżeli skorzystam z opcji "Utwórz dysk odzyskiwania" to czy po instalacji systemu z tego dysku będzie konieczność podania cdkeya?

Najważniejsze informacje, które powinniście znać:

 - nie posiadam cdkeya - jest w BIOSie. Podobno, gdy instaluje się win8 automatycznie jest pobierany.

 - istnieje możliwość, że najpierw przeniosę dane z potrzebnej mi partycji, potem zainstaluje system na SSD, a następnie wyczyszczę HDD, jednak nie jestem pewien co do tego klucza w BIOSie + Microsoft nie udostępnia Win8 do pobrania, jedynie Win 8.1.

 

Pozdrawiam :slight_smile:


(Cedar) #2
  1. nie istnieje coś takiego jak “format” tym bardziej komputera. Formatuje się partycję dysku a nie komputer i przeprowadzasz re/instalację systemu

(Trklan) #3

Użyłem słowa “format” w powszechnym jego słowa znaczeniu, wiedziałeś o co chodzi :smiley: MediaCreationTool już posiadam, za jego pomocą aktualizowałem do win10. Właśnie największe obawy były z tym kluczem aktywacyjnym. Skoro mówisz, że nie będzie trzeba podawać klucza, znaczy to, że mogę dowolną wersję 10 zainstalować, czy koniecznie taką, jaką miałem pod 8? 


(Cedar) #4

Może i gdzieś “powszechnym” ale całkowicie błędnym znaczeniu.

 

Sprawdź wersję tego programu, na 95 % posiadasz wersję 10240 (rozmiar ponad 18MB, pod linkiem jest wersja najnowsza, 10586 - 17,6 MB) Stara wersja programu pobiera starą wersję systemu, nowa - najnowszą publicznie dostępną dla zwykłych użytkowników. Dziwne? Trochę tak, sprawdziłem wielokrotnie.

 


(Trklan) #5

Posiadam poprawną wersję tego programu, gdyż dzisiaj pobrałem go ponownie szukając samemu pomocy. Co do reszty to wielkie dzięki za pomoc :). 


(Cedar) #6

Każda wersja jest poprawna, jednak niektóre są nowsze :wink:


(Trklan) #7

Nigdy nie pobierałem z dobrych programów, jeżeli była potrzeba pobrania czegoś to zawsze z oficjalnych źródeł. :slight_smile:


(N0rb1) #8

Oficjalne MediaCreationTool pobiera wersję Windows 10 z 30 października.


(Cedar) #9

Nie. Wyjaśnienie powyżej.

 

PS. nie istnieje “nieoficjalne” MediaCreationTool


(N0rb1) #10

Oficjalne z oficjalnej strony Microsoftu MediaCreationTool pobiera wersję Windows 10 z 30 października.

Kolor czerwony zarezerwowany jest dla administracji forum, radzę zapoznać się z regulaminem


(Cedar) #11

Nie upieraj się, bo nie masz racji.
http://download.microsoft.com/download/1/C/8/1C8BAF5C-9B7E-44FB-A90A-F58590B5DF7B/v2.0/MediaCreationToolx64.exe - pobierz i podaj z jakiego dnia/którą wersję (kompilację) systemu pobierzesz.

Później użyj tego i porównaj z poprzednim: http://download.microsoft.com/download/1/C/4/1C41BC6B-F8AB-403B-B04E-C96ED6047488/MediaCreationTool.exe

PS. Uważasz, że któreś z nich jest “nieoficjalne”?