Odzyskiwanie systemu, komputer nie chce się uruchomić z nośnika ratunkowego

Hej.

Mam następującą sytuację. Jakiś czas temu przywracałam system Windows 7 z kopii zrobionej za pomocą Acronis True Image, oczywiście korzystając przy tym z nośnika ratunkowego na pendrive. Długo się bawiłam, mając różne problemy, ale w końcu mi sie udało.

Dzisiaj chciałam ponownie przywrócić system korzystając z wcześniej zrobionej kopii zapasowej, tyle, że nie miałam już nośnika ratunkowego więc utworzyłam go ponownie na tym samym pendrive.

Mój problem polega na tym, że znowu mi coś nie wychodzi, a nie pamiętam jaki wtedy znalazłam sposób. Moje “kombinacje” wyglądają tak:

  1. Najpierw zmieniam kolejność w BIOS-ie, system się uruchamia. Potem podłączam pendrive, restart i wtedy rozruch zawiesza się na tym oknie z napisem “press the esc key for startup menu” i koniec. Nawet gdy wyjmę pendrive nic się nie dzieje , więc muszę ponownie włączyć kompa.

  2. Najpierw zmieniam kolejność w BIOS-ie, zanim zatwierdzę zmiany podłączam pendrive. Potem zapisuje zmiany i rozruch znowu zawiesza się na powyższym oknie.

  3. Najpierw podłączam pendrive, potem próbując wejść do BIOS-u by zmienić kolejność, rozruch zawiesza się na oknie z napisem “F10 bios…” i do BIOS-u wejść nie mogę. Oczywiście znowu muszę ponownie włączyć komputer.

Jeśli chodzi o samo tworzenie nośnika ratunkowego to robię tak jak wtedy tym samym programem.

Napiszcie mi co robię źle i co mam zrobić żeby bylo dobrze.

Dziękuję z góry

gosia_ws

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

przywróciłam z poziomu Windowsa.